کوچ نمادین عشایر استان اردبیل در میدان ونک تهران

کوچ نمادین عشایر و ایلات استان اردبیل و دیگر اقوام ایرانی دیروز جمعه از میدان ونک تهران آغاز شد و اقوام حاضر در این مراسم نمادین با همراه داشتن همه ادوات و ابزارهای کوچ، تصویری زنده و زیبا از یک زندگی کهن ایرانی را برای پایتخت نیشنان به نمایش گذاشتند.

در این کوچ نمادین که از ساعاتی پیش در میدان ونک و با حضور هزاران نفر آغاز شده ، حدود ۳۰۰ راس دام سبک و سنگین از این محل عبور داده شد.

عشایر کشور همچنین با پوشیدن لباس های محلی و اجرای عروسی نمادین عشایری به اجرای مراسم می پردازند.

این کوچ نمادین سرآغاز برگزاری نخستین جشنواره ملی صدای عشایر ایران است که از ۱۴ بهمن ماه به مدت ۶ روز در مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران برپا می شود.

اجرای موسیقی زنده عشایر و اقوام ایرانی، توزیع غذاها و خوراکی های سنتی و نمایش جلوه های کالبدی و معنوی زندگی عشایری، از جمله بخش های متنوع این برنامه فرهنگی است.

در این مراسم عشایر ۱۰ استان تهران، البرز، سمنان؛ مرکزی، همدان، چهارمحال و بختیاری، قشقایی، اصفهان و اردبیل حضور دارند.

این کوچ نمادین با هدف آشنایی مردم با ظرفیت ها و توانمندی های عشایر و زنده نگه داشتن آداب و آیین های مختلف آن ها برنامه ریزی شده است و مردم می توانند برای آشنایی با این شیوه زندگی، هفته آینده با حضور در سالن های خلیج فارس و میلاد مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران از نزدیک با عشایر ایرانی آشنا شوند. (ایرنا)

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید