کوچکترین تخریبی در حمام وکیل اردبیل صورت نخواهد گرفت

مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل گفت: حمام وکیل اردبیل جزیی از بازار تاریخی این شهر است و کوچکترین تخریبی در این اثر صورت نخواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، بهروز ندایی در جریان بازدید از این پروژه در حال مرمت در اردبیل گفت: با انتقاد شدید از تحلیل نابه‌جا، در مورد تخریب حمام وکیل از مرمت این اثر با پلان اصلی و معماری سنتی خبر داد.

وی تصریح کرد:‌ حمام وکیل اردبیل که جزیی از بازار تاریخی این شهر است، بعد از جمع‌آوری نظرات کارشناسی در حال مرمت است که نخاله‌برداری از آن صورت گرفته و سعی می‌کنیم با توجه به اینکه این بنا در مرکز شهر واقع شده، براساس پلان اصلی آن را معماری و با کاربری که مالک مشخص کرده در اختیار بهره‌برداران قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: این اثر تاریخی که از عهد قاجار باقی‌مانده، مورد بی‌حرمتی یا نامهربانی قرار نگرفته است.

وی گفت: عده‌ای با شایعه‌سازی‌ها و همچنین بیان مطالب غیرواقعی از طریق رسانه‌ها، مرمت این اثر را تخریب آثار باستانی جلوه می‌دهند، در حالی که چنین امری صحت ندارد و به یقین تلاش می‌کنیم تا این اثر که به شایستگی صیانت و محافظت می‌شود برای نسل‌های آینده باقی بماند.

ندایی گفت: این بنا با توجه به اینکه قسمت اعظم آن بر اثر مرور زمان تخریب شده، در فهرست ثبت آثار ملی قرار نگرفته است، ولی قراراست این اثر همراه با بازار تاریخی اردبیل به عنوان یک حریم ارزشی و سازگار با پلان‌های تاریخی به ثبت برسانند.

مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل افزود: امیدواریم با رفع نواقص و کوتاهی‌هایی که در گذشته صورت گرفته است، به سرعت این اثر ارزشی را مرمت کرده و در اختیار بهره‌برداران قرار دهیم.

5 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید