کوهنورد اردبیلی بدون هماهنگی فدراسیون و هیئت به آلبروس رفته بود

دبیر هیئت کوهنوردی استان اردبیل گفت: کوهنورد متوفی اردبیلی در ارتفاعات آلبروس روسیه بدون هماهنگی فدراسیون و هیئت به صورت دوستانه برای صعود به ارتفاعات روسیه رفته بود.

اردبیل نیوز: لطفعلی حاج‌محمدی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: فدراسیون دیروز به ما اطلاع داد که با پیگیری از طریق سفارت روسیه و دستگاه‌های امدادرسان بین‌المللی پیکر کوهنورد اردبیلی علی اسدی را پیدا کرده که با قطعی شدن این خبر تلاش می‌شود تا جسد این کوهنورد اردبیلی که در تهران سکونت دارد به زادگاهش منتقل شود.

وی با یادآوری اینکه علی اسدی به همراه سه کوهنورد دیگر از کشور روسیه قصد صعود به آلبروس را داشت، خاطرنشان کرد: این کوهنورد نه در قالب تور و نه اعزام‌های فدراسیون و هیئت کوهنوردی اعزام شده بود که دو نفر از همراهان وی به سلامت برگشته اما علی اسدی به همراه دوست کوهنوردش از کشور روسیه در ارتفاعات دچار سانحه شده و به دلیل شرایط سخت جوی روزهای گذشته جسد وی بعد از ساعت‌ها تحقیق و تفحص پیدا شده و قرار است به زادگاهش منتقل شود.

دبیر هیئت کوهنوردی استان اردبیل یادآور شد: این کوهنورد قصد داشت تا ارتفاع ۴ هزار و ۳۰۰ متری قله آلبروس را فتح کند که دچار سانحه شده و بعد از گذشت چندین روز پیکر بی‌جان وی با تلاش گروه جست‌وجو‌گر به دامنه‌های این کوه منتقل شد.

حاج‌محمدی گفت: علی اسدی دو سه سالی بود که در قالب تورهای خارجی به کوهنوردی می‌پرداخت و از تجربه و سابقه طولانی نیز برخوردار نبوده و به خاطر تجربه کم‌اش دچار این حادثه شده است.

مجمع انتخاباتی هیئت کوهنوردی برگزار می‌شود

این مسئول در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل با یادآوری اینکه برنامه‌های عمومی کوهنوردی استان اردبیل از اول اردیبهشت ماه در استان آغاز می‌شود، عنوان کرد: هر ۱۵ روز یک برنامه عمومی صعود و کوهپیمایی به ارتفاعات مختلف استان را پیش‌بینی کرده‌ایم.

دبیر هیئت کوهنوردی استان اردبیل همچنین از انجام تست برای شرکت‌کنندگان صعود به قله مستاشای نپال خبر داد و بیان داشت: امیدواریم این صعود امسال با موفقیت انجام شود.

حاج‌محمدی افزود: هنوز هیئت کوهنوردی استان اردبیل به صورت سرپرستی اداره می‌شود و تاکنون دو مورد آگهی برای برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت کوهنوردی منتشر شده ولی داوطلبی برای ثبت‌نام نداشتیم.

وی در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل تصریح کرد: امسال در تلاش هستیم تا مجمع برگزار شده و رئیس هیئت کوهنوردی استان اردبیل نیز مشخص شود.

فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید