کولاک برف در ارتفاعات پایتخت / کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای پایتخت طی ۲۴ ساعت آینده


عبدالرضا امیدوار شهری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی بارش برف و باران گاهی با وزش باد امشب نیز در استانهای غربی، ارتفاعات البرز و سواحل جنوبی دریای خزر به طور متناوب ادامه خواهد داشت و به تدریج از سمت غرب بارش قطع خواهد شد.


به گفته وی، فردا در سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش باران و برف به طور متناوب ادامه خواهد داشت و در دامنه های جنوبی البرز وزش باد نسبتاً شدید است.


امیدوار اظهار داشت: روز دوشنبه بارش پراکنده برف در شمال شرق کشور ادامه داشته ولی به تدریج قطع می شود و در بعد از ظهر دوشنبه بارش پراکنده در سواحل غربی دریای خزر و استان اردبیل رخ خواهد داد.


مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: از لحاظ شرایط دمایی یکشنبه و دوشنبه در نیمه غربی کشور، سواحل دریای خزر و دامنه های البرز دمای هوا به طور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت و وزش باد شدید در نیمه شرقی کشور در برخی مناطق با گرد وخاک همراه است.


امیدوار یادآور شد: دوشنبه و سه شنبه در شمال شرق و شرق کشور افت محسوس دما رخ می دهد و  هوای سرد تا روز های پایانی هفته آینده در سطح کشور ماندگار است .


مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی سه روز آینده دریای خزر و خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.


وی افزود: فردا آسمان تهران کمی ابری همراه با وزش باد شدید و در ارتفاعات با کولاک برف است. بیشینه دمای پایتخت با ۹ درجه کاهش نسبت به امروز برابر ۴ درجه سانتیگراد بالای صفر و کمینه دما با ۵ درجه کاهش معادل ۳ درجه سانتیگراد زیر صفر است.


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید