کوثر به قطب تولید گیاهان دارویی تبدیل می شود

فرماندار کوثر از آمادگی و ایجاد زیرساخت های لازم به منظور افزایش کشت گیاهان دارویی در این شهرستان خبر داد و گفت: کوثر به قطب تولید گیاهان دارویی استان تبدیل می شود.

اردبیل نیوز: علیرضا حسینی در حاشیه بازدید از کارخانه بسته بندی گیاهان دارویی کوثر تصریح کرد: با اجرای برنامه های تدوینی کشت این گونه گیاهان در کوثر افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم این شهرستان قطب تولید گیاهان دارویی استان شود، تاکید کرد: با وجود فناوری بسته بندی گیاهان دارویی در این شهرستان می توان کشت گیاهان دارویی در منطقه را توسعه داد.

فرماندار کوثر افزود: شهرستان کوثر به دلیل اقلیم منحصر به فرد قابلیت پرورش گیاهان دارویی را دارا است و می تواند در این زمینه پیشرفتهای قابل توجهی را از آن خود کند.

حسینی با تاکید به افزایش اقبال عمومی به استفاده از گیاهان دارویی ادامه داد: این موضوع فرصت بالقوه ای است که می تواند زمینه درآمدزایی قابل توجهی را برای این شهرستان موجب شود.

وی متذکر شد: در صورتی که کشت گیاهان دارویی همگام با معرفی گونه های بومی باشد می توان برای صادرات درون مرزی و حتی برون مرزی این محصول نیز برنامه ریزی کرد.

وی همچنین به شناسایی و معرفی گیاهان دارویی بومی این منطقه توسط کارشناسان تاکید کرد.

باشگاه خبرنگاران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید