کنگره سه روزه نجات دریاچه ارومیه برگزار می‌شود


به گزارش خبرنگار مهر، با همکاری سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، دانشگاه ارومیه و وزارت صنعت، معدن و تجارت، سی‌ و‌ دومین گردهمایی و نخستین گنگره بین المللی تخصصی علوم زمین با محوریت و موضوع نجات دریاچه ارومیه در ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه آینده برگزار می ‌شود.


دانشگاه ارومیه در فراخوانی از تمام متخصصین و افراد صاحب نظر از سراسر دنیا دعوت کرده است با استفاده از دانش و تجربه خود و ارائه مقالات علمی، دیدگاه‌های تخصصی و طرح‌های اجرایی خود را برای یافتن راهکارهای عملی برای خروج از بحران و مدیریت بهینه دریاچه ارومیه به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند.


دانشگاه ارومیه سایت اینترنتی این کنگره را به آدرس cchul.conference.gsi.ir برای سهولت دسترسی به اطلاعات و اخبار این رویداد و ارسال مقالات محققین و پژوهشگران راه اندازی کرده است.سواحل و جزایر تالاب بین المللی پارک ملی دریاچه ارومیه یکی از زیستگاه های مهم گوزن زرد ایرانی، قوچ و میش، انواع پستانداران، خزندگان و پرندگان درکشور محسوب می شود.


جزیره اشک پارک ملی دریاچه ارومیه با ۲۲۰۰ هکتار دومین جزیره بزرگ از مجمع الجزایر پارک ملی دریاچه ارومیه بوده و به لحاظ ارزشهای زیستگاهی وجنگی یکی از معدود زیستگاه های گوزن زرد ایرانی در کشور به شمار می رود.


 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید