کمک‌های مردمی به بازسازی عتبات عالیات برگرفته از اعتقاد قلبی است

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: کمک‌های مردمی به بازسازی و بهسازی عتبات عالیات در کشور عراق نشان‌دهنده عمق اعتقاد و وفاداری مردم به ائمه اطهار و مکتب سرخ حسینی است.

 

 

حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی عصر امروز در مراسم معارفه رئیس جدید ستاد بازسازی عتبات عالیات اردبیل اظهار داشت: از روزهای اولی که این ستاد فعالیتش را آغاز کرده تاکنون شاهد گستردگی حضور و مشارکت مردم استان اردبیل در طرح‌های توسعه عتبات عالیات بودیم به طوری‌که کمک‌های نقدی و جنسی این مردم در بازسازی حرمین شریفین در کشور عراق و همچنین توسعه صحن امام علی (ع) و دیگر ائمه اطهار چشمگیر و گسترده بوده است.

وی تصریح کرد: همه این کمک‌ها و مساعدت‌ها نشان از روح بلند و عمق اعتقادات مردم به ائمه اطهار است که بیش از هر زمان دیگر به عنوان یک ذخیره و اندوخته معنوی در این دنیا و آخرت به کار می‌آید.

عاملی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: همه این کمک‌ها در حقیقت حسنه جاریه است که ضروری است مردم را با آگاه‌سازی، اعتماد و اعتبار به حضور در این عرصه و صحنه ترغیب و تشویق کنیم و نگذاریم برخی از اقدامات به این اعتماد و اعتبار لطمه‌ای وارد کند.

این مسئول اضافه کرد: تاکنون در ستاد بازسازی عتبات عالیات اردبیل برای توسعه صحن‌ها و حرم مطهر ائمه اطهار در کشور عراق اقدامات خوبی صورت گرفته که همچنان این برنامه‌ها و هدف‌گذاری‌ها امیدبخش و سازنده به نظر می‌رسد.

وی یادآور شد: هر چند برخی از دشمنان و معاندان اسلام نظیر وهابیت و گروه‌های سلفی موضوع زیارت و مباحث حضور در حرم ائمه اطهار و بزرگان دین را مورد تردید و تکفیر قرار دادند اما حضور پرشور مردم از شهرهای مختلف در حرم ائمه اطهار به ویژه بارگاه قدسی امام حسین (ع) و دیگر بزرگان دینی روح اسلام‌خواهی حقیقی را زنده نگه داشته و بیش از هر زمان دیگر عشق و ارادت قلبی شیعه را به اهل بیت نشان داده است.

امام جمعه اردبیل از رئیس جدید ستاد بازسازی عتبات عالیات اردبیل خواست تا با برنامه‌ریزی مناسب و جلب و جذب کمک‌های مردمی در امور خداپسندانه توسعه و تقویت حرمین شریفین بکوشند تا مردم استان اردبیل نیز از این حرکت‌های تاریخی و عظیم سود و بهره معنوی ببرند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید