کلیپ‌هایی که رکورد‌های جهانی را شکسته‌اند

0
169

کلیپ‌هایی که رکورد‌های جهانی را شکسته‌اند
[ad_1]

fame10.com: تا حالا از خود پرسیده اید که کدام کلیپ بیشترین تعداد مرگ را در خود داشته است؟ کدام کلیپ بیشترین هزینه ساخت را در پی داشته است؟ چه کلیپی بیشترین میزان فروش را داشته است؟ یا حتی در کدام کلیپ بیشترین تعداد بدلکاری اجرا شده است؟ هالیوود به این موضوع مشهور است که در هر چیزی به هر شکلی که ممکن است زیاده روی می کند و آن را به اوج می رساند. از زمانی که سناریو کلیپ گزارش می شود تا زمانی که کلیپ روی پرده می رود اتفاقات جالب و بی سابقه ای در مورد آن می افتد. اما گاهی موضوع به همین اتفاقات ساده ختم نشده و کلیپ به نحوی یک رکورد تاریخی و جهانی از خود به جای می گذارد. در ادامه این متن به ۱۱ کلیپی اشاره می کنیم که به نحوی ۱۱ رکورد جهانی را شکسته اند.


۱۱- بیشترین اسکارها برای یک کلیپ


بردن یک جایزه اسکار نیز خود به اندازه کافی شگفت انگیز است و بردن چند جایزه اسکار موقعیت شما را در هالیوود برای همیشه تضمین خواهد نمود. اما بردن چندین جایزه اسکار فراتر از تنها شهرت در دنیای هالیوود است. آیا می دانید در حال حاضر چه کلیپی رکورددار بیشترین جایزه اسکار است؟ خب در واقع سه کلیپ این عنوان را مشترکاً در اختیار دارند: کلیپ های «بن هور» (۱۹۵۹)، «تایتانیک» (۱۹۹۷) و «ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه» (۲۰۰۳) که هر کدام از آن ها برنده ۱۱ جایزه اسکار شده اند.


۱۰- بیشترین پیش فروش بلیت یک کلیپ قبل از اکران رسمی

برخی اوقات شور و شوقی که برای تماشای یک کلیپ قبل از اکران رسمی آن ایجاد می شود از خود کلیپ بزرگ تر است. با بهره بردن از چنین پدیده ای برخی از کلیپ ها با پیش فروش بلیت های خود شانس خود برای موفقیت در گیشه را به شدت افزایش می دهند. در این زمینه هیچ کلیپی به اندازه انیمیشن «پوکی مون: گیراتینا و جنگجوی آسمان» (Pokémon: Giratina and the Sky Warrior) در سال ۲۰۰۸ موفق نبوده است که یازدهمین قسمت از مجموعه کلیپ های پیکاچو بوده و توانست قبل از اکران رسمی بیش از ۲٫۳۸۴٫۱۹۸ بلیت را پیش فروش نماید. این موضوع باعث شد که این کلیپ نه تنها رکورد بیشترین پیش فروش بلیت را بدست آورد بلکه فروش خیره کننده ۲۳٫۷۵۹٫۸۶۲ دلاری کلیپ را نیز در پی داشت.


۹- گران ترین کلیپ نامه برای یک کلیپ

فوق العاده است وقتی یک کلیپ نامه ظاهراً ساده روی کاغذ از آشغالدانی بیرون کشیده شده و به خاطر چیزی که دارد به یک شیء بسیار باارزش تبدیل می شود، برای مثال نسخه ای از یک کلیپنامه که برای یک بازیگر افسانه ای هالیوودی ارسال شده است. در سال ۲۰۰۵ نسخه ای از کلیپنامه «پدرخوانده» (The Godfather) که متعلق به مارلون براندو بود در یک حراجی به قیمت ۳۱۲٫۸۰۰ دلار فروخته شد که آن را به گران ترین کلیپ نامه تمام تاریخ تبدیل کرد.


۸- گران قیمت ترین لباس در یک کلیپ

اگر شما نیز عاشق کلیپ «صبحانه در تیفانی» (Breakfast at Tiffany’s) هستید باید بدانید که افراد بسیار دیگری نیز این کلیپ را دوست دارند. اگر لباس های آودری هپبورن در این کلیپ در نقش هالی گولایتلی را نیز تحسین می کنید باز همه تنها نیستید. اگر یک سناریو قدیمی استفاده شده ۳۱۲٫۸۰۰ دلار می ارزد پس شما برای یک دست لباس دسته دوم چه مقدار پول می پردازید؟ لباس سیاه مشهوری که هپبورن در این کلیپ پوشیده بود توسط هوبرت دی گیونچی طراحی شده و نقش زیادی در موفقیت و روزآمدی نقش هپبورن در کلیپ داشت. در سال ۲۰۰۶ این لباس در یک حراجی این لباس توسط یک خریدار ناشناس به قیمت خیره کننده ۹۲۴٫۳۷۴ دلار به فروش رسید و عنوان گران قیمت ترین لباس در یک کلیپ را به خود اختصاص داد.


۷- پرفروش ترین کلیپ انیمیشن تاریخ

آیا شما نیز در خانه بچه دارید؟ تا حال شده با آن ها یک کارتون یا انیمیشن نگاه کنید؟ آیا شما نیز با آن ها کلیپ انیمیشن «منجمد» (Frozen) را بارها و بارها دیده اید. شما در این زمینه نیز تنها نیستید زیرا شخصیت السا در این کلیپ افراد بالغ بسیاری را شیفته خود کرد. این انیمیشن تاکنون بیش از ۱٫۲۷۴٫۲۳۴٫۹۸۰ دلار فروش داشته است که آن را به پرفروش ترین کلیپ انیمیشن تمام دوران سینما تبدیل می کند. جالب این که قسمت دوم این انیمیشن نیز در حال ساخت بود و احتمالاً سال ۲۰۱۸ اکران خواهد شد.


۶- موفق ترین فرانچایز کلیپ های ورزشی

کلیپ های ژانر ورزشی ژانر شناخته شده ای به شمار آمده و وقتی یک کلیپ در گیشه موفق عمل می کند باید مطمئن بود که کلیپ های دیگری نیز در ادامه آن ساخته خواهند شد. اما تنها یک کلیپ در این ژانر تاکنون توانسته دنباله های متعددی ساخته و همچنان رکورددار موفقیت در این ژانر باشد. ما داریم در مورد کلیپ «راکی» (Rocky) صحبت می کنیم که کلیپ «کرید» (Creed) جدیدترین دنباله ساخته شده از این فرانچایز است. جالب این که تا قبل از اکران کلیپ «کرید» نیز سیلوستر استالونه توانسته بود ۱٫۲۵۱٫۳۷۲٫۴۹۱ دلار با فرانچایز راکی بدست آورد که آن را به پرفروش ترین فرانچایز ورزشی تمام دوران تبدیل می کند.


۵-بیشترین درآمد سالانه برای یک بازیگر

ستاره های زیادی در دنیای سینما وجود دارند که ارزش آن ها بسیار فراتر از آن چیزی است که یک شخص معمولی می تواند تصور کند. در این میان بدست آوردن درآمدی خیره کننده در یک سال برای هر بازیگری آسان نیست مگر این که مرد آهنی باشید. رابرت داونی جونیور در نقش تونی استارک در کلیپ های «مرد آهنی» (Iron Man) در بین ژوئن ۲۰۱۴ تا ژوئن ۲۰۱۵ بیش از ۸۰ میلیون دلار درآمد داشت که او را رکورددار بیشترین درآمد یک بازیگر مرد در طول یک سال تبدیل می کند. البته این مبلغ تنها بخشی از ثروت خالص ۲۲۰ میلیون دلاری اوست اما بدست آوردن چنین مبلغ هنگفتی در طول یکسال اتفاقی باورنکردنی است.


۴- کمترین زمان برای رسیدن به رکورد فروش یک میلیارد دلار

چه مدت طول می کشد تا یک کلیپ بتواند فروش خود را به یک میلیارد دلار برساند؟ یک عمر؟ چندین دهه؟ خب در دنیای هالیوود میلیارد دلاری شدن یک کلیپ اتفاق خیلی نادر اما شدنی است. اما چه کلیپی می تواند در کمترین زمان ممکن فروش خود را از مرز یک میلیارد دلار عبور دهد؟ کلیپ «دنیای ژوراسیک» (Jurassic World) این کار را تنها در عرض ۱۳ روز انجام داد و رکورد داران قبلی در این زمینه یعنی «سریع و خشن ۷» که در ۱۷ روز و «انتقام جویان» (The Avengers)، «آواتار» (Avatar) و «هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت دوم» (Harry Potter and the Deathly Hollows: Part 2) که در ۱۹ روز به این مقدار فروش دست پیدا کرده بودند را کنار گذاشت.


۳- پرهزینه ترین کلیپ ساخته شده

اکنون که می دانید کدام کلیپ ها بیشترین مقدار فروش را در کمترین زمان ممکن داشته اند بهتر است به پرهزینه ترین کلیپ تاریخ سینما نیز اشاره کنیم. کلیپ «دزدان دریایی کارائیب: در انتهای دنیا» (Pirates of the Caribbean: At World’s End) با هزینه سرسام آور ۳۱۵ میلیون دلار، پرهزینه ترین کلیپ تمام دوران شناخته می شود. بخش زیادی از هزینه های ساخت این کلیپ بابت دستمزد سوپراستارهایی مانند جانی دپ، جفری راش، اورلاندو بلوم و کیران نایتلی و همچنین صحنه ها و دکورهای خیره کننده آن شد.


۲-اولین کلیپ با ۲ میلیارد دلار فروش

اولین بودن در هر مقوله ای در هالیوود کار آسانی نیست. بارها اولین ها جای خود را به دیگران داده اند اما اولین بودن و شکستن رکوردی فراموش نشدنی حتی در دنیای هالیوود نیز غیرممکن نیست. این همان کاری است که کلیپ «آواتار» ساخته جیمز کامرون انجام داده و به اولین کلیپ تاریخ سینما تبدیل شد که فروش خود را به دو میلیارد دلار رساند. توجه داشته باشید: ۲ میلیارد دلار! جیمز کامرون همیشه پرفروش ترین کلیپ های هالیوود را ساخته و هر بار با کلیپی جدید رکورد کلیپ های قبلی خود را شکسته است. شاید کلیپ بعدی او اولین کلیپ ۳ میلیارد دلاری تاریخ سینما لقب بگیرد.


۱- بیشترین آمار مرگ در یک کلیپ

به ترسناک ترین، خونین ترین و مرگبارترین کلیپ ترسناکی که تاکنون دیده اید فکر کنید. تعداد کسانی که در این کلیپ کشته شده اند را چند برابر کنید تا به رکورددار بیشترین مرگ در یک کلیپ برسید. مرگبارترین کلیپ ترسناک اسلشر کلیپ «تابستان کشتار» (The Summer of Massacre) به کارگردانی جو کاسترو بود که در سال ۲۰۱۱ اکران شد که شامل ۸ قاتل در ۵ داستان ترسناک مجزا بود. در این کلیپ در مجموع ۱۵۵ نفر کشته شدند که رکورد بیشترین امار مرگ در یک کلیپ را برای کلیپ کاسترو به ارمغان آورد.


منبع: ملکانه

دانلود کلیپ ایرانی
کلیپ‌هایی که رکورد‌های جهانی را شکسته‌اند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید