کلاهبرداری های پیامکی و تلفن های اعتباری در کمین شهروندان

رئیس پلیس فتای اردبیل در خصوص کلاهبردار های پیامکی و نیز استفاده از تلفن های اعتباری با نام های جعلی از سوی کلاهبرداران هشدار داد.

به گزارش اردبیل نیوز از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ “امینی” رئیس پلیس فتای استان اردبیل درباره کلاهبرداری های پیامکی و رمز دوم اینترنتی به شهروندان هشدار داد.
وی به شهروندان توصیه کرد؛ فریب پیامک هایی با مضمون برنده شدن در قرعه کشی را نخورند زیرا سارقان اینترنتی طعمه های خود را با ارسال پیامک مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی تحریک و با درخواست اجرای عملیات بانکی به زبان انگلیسی، آنها را فریب داده و با اخذ رمز دوم بلافاصله حساب طعمه خود را خالی می کنند.
سرهنگ امینی از شهروندان خواست به پیامک های مشکوک تحت هیچ شرایطی جواب ندهند زیرا طعمه کلاهبرداران قرار می گیرند.

این مقام انتظامی به تهیه تلفن های اعتباری با نام های جعلی از سوی کلاهبرداران اشاره کرد و افزود: مجرمان با این شیوه، به طعمه های خود پیامک ارسال می کنند و از آنجایی که هویت اصلی کلاهبردار مشخص نیست و پیگیری ها با مشکل مواجه می شود؛ برهمین اساس شهروندان باید به پیامک های مشکوک خود و خانواده هایشان حساس باشند و هر گونه موارد مشکوک را به پلیس اطلاع دهند.

وی به شهروندان توصیه کرد: بصورت متناوب حساب های بانکی خود را بررسی  و هر سه ماه یکبار رمز خود را تغییر دهند .

رییس پلیس فتای اردبیل با تاکید براینکه شهروندان رمز کارت بانک خود را حفظ و به هیچ وجه آن را در اختیار دیگران قرار ندهند، تصریح کرد: هموطنان برای نقل و انتقال اینترنتی بهتر است که از کافی نت استفاده نکنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید