9.7 C
Tehran
شنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
خانه اخبار ورزشی کفاشیان: کی روش مخالف است اما جام حذفی برگزار می شود/ با...

کفاشیان: کی روش مخالف است اما جام حذفی برگزار می شود/ با AFC صجبت می کنیم لیگ قهرمانان شهریور برگزار شود!/ ترجیح می دهیم با تیم هایی که در جام جهانی نیستند بازی کنیم/ امروز با مدیران باشگاه ها جلسه داریم!

نامه‌ای را برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال خواهیم کرد تا اگر امکانش فراهم شود، این دو دیدار به جای اردیبهشت در شهریور برگزار شود

سایت گل- شاید بتوان علی کفاشیان را بی برنامه ترین مدیر فدراسیون تاریخ کشور دانست. وی که باید از مدت ها پیش مسئله ی تیم ملی را مشخص می کرد همچنان یکی به نعل می زند و یکی به میخ. مسئله ای که کی روش هم به آن اذعان داشته است. حتی رییس بازی های دوستانه را هم OK نکرده است و اینطور که به نظر می رسد نباید دلمان را برای بازی دوستانه ی خوبی صابون بزنیم! صحبت های کفاشیان را درباره ی جلسه ی دیروز با کی‌روش در زبر می توانید بخوانید:
اکنون مهم‌ترین مساله آماده‌سازی تیم ملی است. کارلوس کی‌روش این نگرانی را دارد که چگونه قرار است تیم ملی آماده حضور در برزیل شود. بر این اساس جلسه‌ای را با او برگزار کردیم تا درباره جزئیات برنامه صحبت کنیم.

  پایان لیگ: از سازمان لیگ خواستیم تا همان برنامه گذشته را پیش ببرد، چرا که اگر قرار باشد لیگ زودتر به اتمام برسد، به قول کی‌روش بازیکنان را باید در فیزیوتراپی‌ها ببیند و این چیزی نیست که به سود فوتبال ایران باشد.

جام حذفی: هر چند کی‌روش معتقد است اگر جام حذفی برگزار نشود بهتر است، اما بر اساس برنامه‌ریزی‌ها جام حذفی نیز برگزار خواهد شد.

لیگ قهرمانان آسیا: ما چهار نماینده در لیگ قهرمانان آسیا داریم، اما سهم ملی‌پوشان استقلالی حاضر در آسیا بیشتر از سه تیم دیگر است. برای این که بتوانیم احیانا تغییری در برگزاری دو دیدار پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار کنیم، نامه‌ای را برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال خواهیم کرد تا اگر امکانش فراهم شود، این دو دیدار به جای اردیبهشت در شهریور برگزار شود. البته بعید است که آنها با پیشنهاد ما موافقت کنند، چرا که تنها ذی‌نفع این موضوع فوتبال ایران است.

برگزاری جلسه با باشگاه های آسیایی: امروز با علی فتح‌الله‌زاده جلسه خواهم داشت. می‌دانیم که این حق باشگاه‌ها است که از بازیکنان خود استفاده کنند، اما این را هم باید در نظر گرفت که لیگ قهرمانان آسیا هر سال برگزار می‌شود، اما جام جهانی چهار سال یک بار انجام می‌شود و اکنون باید با تعامل، شرایط را به نحوی آماده کنیم تا تیم ملی با بهترین آماده سازی راهی جام جهانی شود.

  البته کی‌روش گلایه‌ دیگری نیز از ما و سازمان لیگ داشت و آن هم این بود که باید زودتر از این‌ها با مدیران تمامی باشگاه‌ها برای هماهنگی بیشتر با تیم ملی جلسه‌ای برگزار می‌شد، اما به خاطر محدودیت زمانی امکان این جلسه فراهم نشد.
بازی های دوستانه: کی‌روش قرار است بازی‌هایی که مدنظر دارد را به ما اطلاع دهد و ما نیز در صورت موافقت قطعی سرمربی کارهای نهایی را انجام خواهیم داد. اولویت برای او بازی با تیم‌های آفریقایی است. اما تاکید دارد در اردویی که خواهیم داشت با تیم‌های آمریکای جنوبی و اروپا بازی هم برگزار کنیم.

  آیا درست است کی‌روش نمی‌خواهد تیم ملی با تیم‌های قدرتمند روبرو شود؟
او معتقد است تیم ملی با تیم‌های قدرتمندتر از خودش که در رده بندی بالاتر از فیفا قرار دارند بازی کند. البته او تاکیدی ندارد که حتما این تیم‌ها از تیم‌های حاضر در جام جهانی باشند و حتی ترجیح بیشترش این است که از تیم‌های غیر جام جهانی باشند. به هر حال ما منتظریم تا پس از صحبت‌های نهایی قرارداد انجام بازی‌های دوستانه را امضا کنیم.

مکان اردوهای تیم ملی: بیشتر اردوهای تیم ملی در ایران یا اروپا خواهد بود و ممکن است تیم ملی در آفریقا نیز اردویی داشته باشد، اما هنوز هیچ کدام از این اردوها قطعی نشده است

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید