کشورهای غربی با حضور ایران در نشست”ژنو۲″ موافقت کردند

روزنامه الوطن سوریه در خبری فوری گزارش داد: یک منبع دیپلماتیک غربی از موافقت کشورهای غربی با حضور ایران در نشست “ژنو۲” خبر داد.

ازدبیل نیوز: به گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران، این منبع دیپلماتیک غربی در مصاحبه با روزنامه “الوطن” سوریه با بیان اینکه احتمال به تعویق افتادن نشست “ژنو۲” به نیمه ماه ژوئن وجود دارد، افزود: دمشق هم اکنون در حال بررسی حضور در این نشست بین المللی است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه احتمال به تعویق افتادن نشست “ژنو۲” به دلیل انتخابات ریاست جمهوری در ایران و انتظارات از نتایج آن است، اضافه کرد : این اقدام برای گشوده شدن راه برای مشارکت فعال ایران در این نشست بین المللی است.

 

این منبع دیپلماتیک غربی همچنین گفت: پس از فشارهای چین و روسیه ، کشورهای غربی بر ضرورت حضور ایران وعربستان در نشست “ژنو۲″ قانع شدند افزود : تمامی آن چیزی که درخصوص رد حضور ایران در این نشست بین المللی شایع شده درچارچوب گمانه زنی ها وپیشنهادات سیاسی بوده و واشنگتن موافقت خود را با دعوت از تهران برای حضور در”ژنو۲” اعلام کرده است.

 

وی در جایی دیگر از مصاحبه خود با  روزنامه الوطن اظهار داشت: نشست “ژنو۲” پس از دیدار “ولادیمیرپوتین” رئیس جمهور روسیه با “باراک اوباما” همتای آمریکایی اش انجام می گیرد و به تعویق افتادن آن در صورت توافق طرفین اجرایی می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید