کشف ۴۰۰ کیلو گوشت غیربهداشتی در آستارا

مدیر شبکه دامپزشکی آستارا از کشف ۴۰۰ کیلو گوشت غیربهداشتی و غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس، حبیب بنی‌رستم عصر امروز در جلسه دامپزشکی این شهرستان اظهار کرد: یک دستگاه خودروی سواری حامل ۴۰۰ کیلوگرم گوشت گاو که از مسیر اردبیل به آستارا در حرکت بود که ماموران انتظامی در محل ایست بازرسی قلعه آن را شناسایی و محموله غیر بهداشتی را توقیف کردند.

وی با اشاره به اینکه گوشت‌های مذکور به صورت غیربهداشتی و بدون مجوز حمل بودند، افزود: طبق مقررات، حمل هرگونه گوشت و فرآورده‌های آن باید با خودروهای یخچال‌دار صورت گیرد به همین دلیل این محموله غیربهداشتی توقیف و تحویل شبکه دامپزشکی آستارا شد.

این مسئول با قدردانی از فرمانده انتظامی آستارا و ماموران ایست بازرسی قلعه، اذعان کرد: خودروی مذکور توقیف و تحویل مراجع قضایی شده است.

وی تعداد قصابی‌های مجاز و زیر نظر شبکه دامپزشکی آستارا را ۶۵ واحد عنوان کرد و یادآور شد: بیشتر این واحدها در شهرهای آستارا و لوندویل قرار دارند و تعدادی نیز در روستاهای باغچه‌سرا، عنبران‌محله و سیبلی فعالیت می‌کنند.

به گفته بنی‌رستم، آستارا اکنون دارای ۲۰ هزار رٱس دام سنگین و ۱۷ هزار دام سبک است و از جمله شهرستان‌های مهم گیلان در تولید گوشت قرمز محسوب می‌شود.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید