کشتی سنتی – پهلوانی هیر با نام «گولشمک» ثبت شد

طبق پیگیری های فدراسیون مبنی بر نامگذاری کشتی هیر و اعلام آیین نامه و مقررات آن، اعضای فنی این هیئت و اداره کل ورزش و جوانان استان در حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان تشکیل جلسه داد و کشتی هیر را با نام محلی «گولشمک» نامگذاری کرد.

به گزارش اردبیل نیوز، احدی رئیس هیئت استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: طبق پیگیری های فدراسیون مبنی بر نامگذاری کشتی هیر و اعلام آیین نامه و مقررات آن، اعضای فنی این هیئت و اداره کل ورزش و جوانان استان در حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان تشکیل جلسه داد و کشتی هیر را با نام محلی «گولشمک» نامگذاری کرد.
علیرضا احدی تصریح کرد: در این جلسه که حدود ۳ ساعت بطول انجامید، بعد از بحث و بررسی اقدام به تنظیم آئین نامه و مقررات این کشی شد و مقرر شد که این مسابقات از امسال به صورت منطقه ای در شهر هیر برگزار و از سالهای آتی نیز به صورت کشوری برگزار شود.
وی همچنین با اشاره به اینکه آئین نامه و مقررات کشتی سنتی و پهلوانی هیر پس از تنظیم در استان، طی جلسه ای ۴ ساعته در فدراسیون با حضور رئیس و دبیر فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی، مورد بررسی قرار گرفت، از ابلاغ آن به کلیه استانها خبر داد و گفت: آئین نامه و مقررات این کشتی پس از تصویب نهایی به کلیه استانها اعلام می شود.
رئیس هیئت ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی استان اردبیل همچنین با اشاره به استفاده از لباس محلی در این کشتی، عنوان کرد: مسابقات کشتی پهلوانی و سنتی هیر که همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان برگزار می شود، از امسال به لباس محلی و با حضور استانهای شمالغرب برگزار می شود.
وی همچنین در خصوص مکان برگزاری این مسابقات هم گفت: از این به بعد با تصمیم گیریهای بوجود آمده این کشتی بصورت سنتی هم در مکان باز و هم در مکان بسته و بر روی ماسه بادی برگزار خواهد شد.
احدی همچنین با اشاره به به موضوع داوری این مسابقات، عنوان کرد: با برگزاری کلاس داوری در آینده نزدیک با حضور دبیر و کارشناسان فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی، کارت قضاوت به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد تا داوری مسابقات را برعهده بگیرند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید