8.4 C
Tehran
جمعه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۹
خانه اخبار ورزشی کریمی : جلوی آرژانتین ۱ به ۱۱بازی نمی کنیم / یک بازیکن...

کریمی : جلوی آرژانتین ۱ به ۱۱بازی نمی کنیم / یک بازیکن پیدا کنید که تمایلی برای بازی در جام جهانی نداشته باشد

بازی در جام جهانی با همه تورنمنت‌های بین‌المللی فرق می‌کند و لذت خاصی دارد. باید در آن فضا و اتمسفر قرار بگیرید تا بهتر متوجه حرف‌هایم شوید

سایت گل – بعد از قرعه‌کشی بازی‌های جام جهانی، صحبت‌های زیادی در خصوص تیم‌های همگروه با ایران شنیده شد که بعضی از آنها کارشناسانه و برخی احساسی بود و بعضی از اظهار نظرها که اصلاً نباید در موردش حرف زد. علی کریمی هم اعتقاد دارد که هیچ گروهی آسان نیست. او برای این ادعا، دلایل خودش را مطرح می‌کند. این مصاحبه را به نقل از ایران ورزشی بخوانید : 

گروه ایران را در جام جهانی چطور ارزیابی می‌کنید؟ 
بعد از پایان مراسم، صحبت‌های زیادی شده و خیلی‌ها اظهار نظر کردند و به نظرم گفتنی‌ها را گفته‌اند و دیگر حرفی باقی نمی‌ماند. 
شما نظر خودتان را بگویید؟ 
ببینید، هر تیمی که به جام جهانی صعود می‌کند حتماً‌ شایستگی‌اش را داشته که به عنوان یک تیم از قاره‌اش وارد بزرگترین رویداد جهان فوتبال می‌شود. شما شک نکنید برای اینکه بازی‌های خوبی را هم ارائه دهند به خوبی تدارک می‌بینند و چند بازی تدارکاتی انجام می‌دهند. 
برعکس ما که تا امروز بازی تدارکاتی نداشتیم. 
این اصلاً خوب نیست. بازی تدارکاتی نیاز هر تیم ملی است که امیدوارم مسوولان فدراسیون این خواسته درست کروش را هم عملی کنند. ما که نباید در برزیل زنگ تفریح باشیم. 
شانس صعود داریم؟ 
برای سوال شما جوابی ندارم چون بازی فوتبال غیرقابل پیش‌بینی است. ما نباید سطح توقع مردم را بالا ببریم و از طرفی هم نباید حریفان را خیلی بزرگ بدانیم. در یک بازی شاید فرصت‌های متعدد یک تیم گل نشود اما تنها موقعیت یک تیم هم گل شود. 
و حساب آرژانتین را باید با بقیه جدا بدانیم؛ تقابل با مسی و… 
ما پیش از این با برزیل، آلمان و پرتغال هم بازی کردیم و ۱۰ گل هم که از آنها نخوردیم. آرژانتین هم تیم قدرتمند و مدعی قهرمانی است و مسی هم فوق‌العاده اما مگر قرار است که ما ۱۱ به یک بازی کنیم؟ ما هم یک تیم هستیم و اگر خوب تدارک دیده شویم حتماً بازی‌های خوبی را به نمایش می‌گذاریم. 
کریمی چقدر به حضور در جام جهانی فکر می‌کند؟ 
شما یک بازیکن پیدا کنید که تمایلی برای بازی در جام جهانی نداشته باشد. مطمئن باشید من هم از این قاعده مستثنی نیستم اما فقط خواستن من مهم نیست. باید آماده باشم، باید برای تیمم خوب بازی کنم و بعدش هم نظر سرمربی تیم ملی مهم است. 
شما یک بار این اتفاق را تجربه کرده‌اید و… 
بله، بازی در جام جهانی با همه تورنمنت‌های بین‌المللی فرق می‌کند و لذت خاصی دارد. باید در آن فضا و اتمسفر قرار بگیرید تا بهتر متوجه حرف‌هایم شوید. حتی فکر می‌کنم برای تماشاگران هم همینطور باشد. به هر حال جام جهانی محلی است که بهترین‌های دنیا در آن حضور پیدا می‌کنند و این افتخار نصیب هر فوتبالیستی نمی شود. 
از بحث جام جهانی خارج شویم. تراکتورسازی دو هفته‌ای است که در صدر قرار دارد. 
ما از دو بازی سخت مقابل پرسپولیس و گسترش فولاد شش امتیاز گرفتیم. اما الان دیگر آن دو مسابقه تمام شده و فکر کردن به آن شاید باعث غرور شود. ما دو بازی حساس را در خانه پیش رو داریم که شش امتیاز آن هم برای ما حیاتی است. بدون شک حمایت هواداران می‌تواند کمک زیادی برای رسیدن به این هدف باشد. 
خودتان آماده‌اید؟ 
خوشبختانه خیلی بهترم و اگر مشکل خاصی پیش نیاید برای بازی با ذوب‌آهن مشکلی ندارم. البته این تشخیص کادر فنی است که بازی کنم یا نه. در هر حال مهم‌تر از همه اینها نتیجه گرفتن تیم است. 
قهرمان می‌شوید؟ 
الان در صدر هستیم ولی اختلاف زیادی با بقیه مدعیان نداریم. به نظرم هدف ما باید قهرمانی باشد اما فقط با فکر کردن، به آن نمی‌رسیم و باید در زمین حرف‌هایمان را بزنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید