کتابخانه‌سازی بستر توسعه فرهنگی در جامعه است

مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان اردبیل گفت: کتابخانه‌سازی موجب مهیا شدن زیرساخت‌های لازم جهت توسعه فرهنگی و ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی خواهد شد.

اصغر تقی‌زاده شکیبا پیش از ظهر امروز در چهارمین جلسه انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان اردبیل اظهار داشت: نخستین جشنواره خیرین کتابخانه‌ساز استان اردبیل در اواسط زمستان سال‌ جاری برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مراحل ثبت رسمی انجمن به پایان رسیده و شماره حساب ۱۳۰۰۱۷۴۶۰۰ نزد بانک تجارت شعبه مرکزی اردبیل جهت واریز کمک‌های خیرین افتتاح شده است.

وی یادآور شد: نخستین و مهمترین فعالیت انجمن، شناسایی خیرین و برگزاری جشنواره خیرین کتابخانه‌ساز در اواسط زمستان خواهد بود.

مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم همکاری سایر نهاد‌ها و سازمان‌ها در این خصوص تاکید کرد و ادامه داد: کتابخانه‌سازی موجب مهیا شدن زیرساخت‌های لازم جهت توسعه فرهنگی و ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این جلسه همچنین مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل نیز کسب افتخارات متعدد توسط کتابداران و کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل را افتخاری برای استان دانست.

صادق فرهمند امین بیان داشت: استعداد‌های شگرف جوانان این استان نشان داده که در صورت وجود شرایط لازم، می‌توانند به افتخارات علمی و فرهنگی زیادی دست پیدا کنند.

این مسئول افزود: یکی از مهمترین شرایط لازم برای پیشرفت استان اردبیل و جوانان این خطه وجود کتابخانه‌های مجهز جهت مطالعات فرهنگی، هنری و ادبی و پژوهش‌های علمی و فنی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها را نیازمند کمک خیرین اعلام کرد و گفت: انتظار ما این است که خیرین استان اردبیل با ورود به این حوزه، آینده‌ای توسعه یافته را برای فرزندان استان اردبیل مهیا کنند.

همچنین عضو انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان اردبیل نیز در این جلسه با یادآوری تجربه کاری خود در موسسات نیکوکاری و مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل از لزوم هدایت خیرین علاقه‌مند به سمت کتابخانه‌سازی خبر داد.

جواد قرآن‌نویس ادامه داد: هم استانی‌های بسیاری در گوشه و کنار جهان وجود دارند که قلب آنها برای پیشرفت و توسعه این خطه می‌تپد و لذا باید کانالی مناسب برای جذب کمک‌های این خیرین تعریف شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این جلسه که اعضای هیئت مدیره انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان اردبیل با تشکیل چهارمین جلسه خود در خصوص زمان و نحوه برگزاری نخستین جشنواره خیرین کتابخانه‌ساز استان به بحث و تبادل نظر پرداختند، هماهنگی‌های لازم برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر نخستین جشنواره خیرین کتابخانه‌ساز استان صورت گرفت.

در حاشیه این جلسه وبگاه اطلاع‌رسانی انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان اردبیل با شکل و محتوایی متنوع جهت استفاده علاقه‌مندان و راهنمایی خیرین رونمایی شد.

در رونمایی از این وب‌گاه، صادق فرهمند مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، اصغر تقی‌زاده شکیبا مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز اردبیل، جواد قرآن‌نویس مدیرعامل انجمن خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل و سایر اعضای انجمن حضور داشتند.

این وب‌گاه به آدرس www.khayerinpl.ir هم اکنون از طریق موتورهای جستجوگر اینترنتی قابل دسترسی برای شهروندان است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید