کاهش ۲۸ درصدی حجم واردات اردبیل طی ۹ ماهه سال‌جاری

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: بر اساس آمار دریافتی از گمرکات استان در ۹ ماهه سال‌جاری مقدار واردات استان از نظر ارزش تقریباً برابر با ۴۳ میلیون دلار و از نظر حجم ۲۵ هزار تن بوده است.

ارژنگ عزیزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، با اشاره به اقلام مهم وارداتی استان اظهار داشت: براساس آمار دریافتی از گمرکات استان در ۹ ماهه سال‌جاری مقدار واردات استان از نظر ارزش تقریباً برابر با ۴۳ میلیون دلار و از نظر حجم برابر با ۲۵ هزار تن بوده است که این ارقام به نسبت سال قبل از نظر ارزش ۳۷ درصد رشد و از نظر حجم ۲۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: قریب به ۱۴ میلیون دلار از واردات استان مربوط به واردات ماشین‌آلات صنعتی بوده است که از مهم‌ترین کالاهای وارد شده در طی این مدت می‌‌توان به ماشین‌آلات صنعتی، سواری، حیوانات زنده و مشتقات کائوچو اشاره کرد.

عزیزی با اشاره به صدور کارت بازرگانی نیز تصریح کرد: در ۹ ماهه سال‌جاری تعداد ۱۱۵ فقره کارت بازرگانی (حقیقی یا حقوقی) صادر و یا تمدید شده است که از این تعداد ۵۶ فقره صادره جدید و ۵۹ فقره تمدیدی بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل خاطرنشان کرد: در طول ۹ ماهه سال‌جاری تعداد پنج واحد تولیدی حقیقی یا حقوقی استانی به عضویت بانک اطلاعات صادر‌کنندگان کشوری درآمده‌اند.

وی عنوان کرد: این در حالی است که این تعداد در ۹ ماهه مشابه سال قبل حدود ۱۴ واحد تولیدی بوده است.

عزیزی ادامه داد: هم‌اکنون تعداد کل صادر‌کنندگان استانی که به عضویت بانک اطلاعاتی صادرکنندگان درآمده‌اند به ۲۳۱ فقره رسیده در حالی که این ارقام در ابتدای سال‌جاری ۲۲۶ فقره بوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید