کاهش ۱۵ درصدی قیمت “مواد غذایی”/ نرخ روغن دو درصد زیر قیمت کارخانه

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی علت کاهش رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی را خرید روزانه مردم برای مصرف و نه خرید برای انبار کردن اعلام کرد.

حسنی رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران گفت: در حال حاضر قیمت انواع مواد غذایی به ویژه روغن، شکر، حبوبات، انواع برنج، در بازار کشور ۱۰ الی ۱۵ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: علت اصلی این کاهش قیمت عدم خرید مردم برای انبار کردن به میزان زیاد است.

وی با اشاره به اینکه ۲۳ مرداد ماه سال جاری به علت بالا رفتن غیرطبیعی تقاضای مردم برای خرید شکر به یک باره نرخ این کالای خوراکی ۴۵ درصد یک شبه افزایش یافت، اظهار داشت: هم اکنون به خاطر اطمینان مردم نسبت به بالا نرفتن قیمت مواد غذایی و نیز مکفی بودن ذخایر مواد غذایی کشور، نه مردم و نه کسبه تمایلی به خریدهای قابل توجه برای انبار کردن مواد غذایی دارند.

حسنی با بیان اینکه هم اکنون قیمت انواع برنج خارجی با ۶۰۰ تومان کاهش به کیلویی ۳هزار و ۷۰۰ تومان رسیده اظهار داشت: قیمت عدس نیز با ۶۰۰ تومان کاهش در هر کیلو از نرخ ۳ هزار و ۲۰۰ تومان به رقم ۲۶۰۰ تومان در هر کیلو رسیده است.

وی ادامه داد: نخود نیز با ۶۰۰ تومان کاهش از کیلویی ۲۸۰۰ تومان به کیلویی ۲۲۰۰ تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به قیمت انواع روغن در بازار کشور گفت: هم اکنون روغن مورد مصرف مردم با دو درصد زیر قیمت کارخانجات در فروشگاه ها و مغازه های سطح شهر عرضه می شود.

حسنی ادامه داد: شکر نیز با ۱۰۰ تومان کاهش در هر کیلو از قیمت ۱۹۰۰ تومان به نرخ ۱۸۰۰ تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به روند سکون و رکود قیمت انواع مواد غذایی گفت: پیش بینی ما حاکی از آن است که تا عید به دلیل خرید روزانه مردم برای مصرف هیچ یک از اقلام مواد غذایی نه تنها بالا نمی رود بلکه روند کاهشی خود را تا شب عید ادامه می دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید