کاهش میزان حق بیمه فراگیر طیور جوجه یکروزه از مبادی تولید آذربایجان غربی


به گزارش خبرنگار مهر، محمد احرامی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اعلام اصلاحیه خدمات و تعرفه ها با کاهش حق بیمه بهره بردار و افزایش حداکثری تعهدات دولتی همراه بود، افزود: در ارقام اصلاحیه ابلاغی مبلغ حق بیمه نیمچه گوشتی پرداختی توسط بیمه گذار به ازای هر قطعه از ۷۰۰ ریال به ۶۳۵ ریال کاهش یافته است.


وی با بیان اینکه حق بیمه سهم دولت نیز از ۱۲۴۰ ریال به ازای هر قطعه به ۱۳۱۵ ریال افزایش یافته، اظهار داشت: در مورد تخمگذار تجارتی نیز حق بیمه پرداختی توسط بیمه گذار به ازای هر قطعه از ۱۲۲۰ ریال به ۱۱۲۰ ریال کاهش و حق بیمه سهم دولت نیز از ۱۲۰۰ ریال به ازای هر قطعه به ۱۳۰۰ ریال افزایش یافت.


وی  در ادامه سخنان خود اعلام کرد: با ابلاغ این اصلاحیه در مورد نیمچه گوشتی نسبت حق بیمه بهره بردار به کل حق بیمه از ۳۶ درصد به ۳۲ درصد کاهش و نسبت حق بیمه دولت به کل حق بیمه از ۶۴ درصد به ۶۸ درصد افزایش می یابد .


احرامی ضمن توضیح سایر بندهای اصلاحیه، ادامه داد: در مورد مرغان تخمگذار تجارتی نیز نسبت حق بیمه بهره بردار به کل حق بیمه از ۵۰ درصد به ۴۶ درصد کاهش پیدا کرده و نسبت حق بیمه دولت به کل حق بیمه نیزاز ۵۰ درصد به ۵۴ درصد افزایش یافته است .


مسئول ستاد حوادث غیر مترقبه جهاد کشاورزی آذربایجان غربی محدوده پوشش بیمه ای جوجه یکروزه از مبادی تولید را شامل سالنهایی از مزارع مختلف مرغداری که طیور مورد بیمه در آن نگهداری می شود و در تملک یا در اختیار بیمه گذار است، عنوان کرد .


وی یادآور شد: جوجه های یکروزه لاین اجداد و مادر گوشتی از مدت یک روزگی تا پایان ۶۵ هفتگی ، اجداد و مادر تخمگذار از یکروزگی تا پایان ۶۸ هفتگی ، تخمگذار تجارتی از یکروزگی تا پایان ۸۰ هفتگی و نیمچه گوشتی از یکروزگی تا پایان ۴۸ روزگی تحت پوشش بیمه می باشند .


احرامی گفت: خسارتهای ناشی از سوانح طبیعی و حوادث قهری از قبیل سیل ، طوفان ، صاعقه ، زلزله و آتش سوزی غیر عمدی و امراضی از قبیل نیو کاسل، برونشیت، آنفولانزا و خسارتهای ناشی از حذف کانون آلوده بنا به تشخیص سازمان دامپزشکی کشور از جمله خطرات تحت پوشش بیمه را شامل می شود .


مسئول حوادث غیرمترقبه و ستاد بیمه کشاورزی استان ادامه داد: در اصلاحیه ابلاغی کل مبلغ حق بیمه نیمچه گوشتی و مبلغ حق بیمه جوجه تخمگذار تجارتی در مقایسه با ابلاغ خدمات و تعرفه ها ثابت مانده است .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید