کاهش شدید بهای مسکن

مصطفی قلی‌خسروی:‌ قیمت مسکن ارتباط مستقیمی با نرخ ارز دارد و به دلیل کاهش نرخ ارز در هفته‌های اخیر، قیمت مسکن نیز روند کاهشی در پیش گرفته است.

اردبیل نیوز: در حالی تا اواسط خرداد امسال رکود تورمی بر بازار مسکن حاکم بود که رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک از معکوس شدن این رویه خبر داد و گفت: روند کاهشی قیمت مسکن شدیدتر می‌شود.

مصطفی قلی‌خسروی افزود:‌ قیمت مسکن ارتباط مستقیمی با نرخ ارز دارد و به دلیل کاهش نرخ ارز در هفته‌های اخیر، قیمت مسکن نیز روند کاهشی در پیش گرفته است.

وی خاطرنشان کرد:‌ تقریبا از اسفند سال گذشته مسکن وارد یک رکود تورمی تاریخی شد و داد و ستد در این بازار به کمترین سطح خود در سال‌های اخیر رسید. به عبارت دیگر افزایش نرخ ارز باعث شد تا مالکان از عرضه ملک به بازار خودداری کنند و به دلیل کاهش قدرت خرید مردم معاملات وارد رکود شود و در عین حال قیمت ها نیز افزایش یافت.

وی با اشاره به کاهش ۶۰ درصدی معاملات در بازار مسکن، تصریح کرد: تقریبا تا نیمه‌ خرداد امسال  رکود تورمی در بازار مسکن ادامه داشت، اما با انتخاباتی شدن فضای جامعه و همچنین وعده‌های انتخاباتی کاندیداها مقداری از تب و تاب بخش مسکن کاسته شد.

قلی‌خسروی با یادآوری کاهش نرخ ارز در دو هفته اخیر، اظهار کرد:‌ ثبات نسبی بر بازار مسکن حاکم شده و قیمت‌ها با کاهش حدود ۵ درصدی روبرو شده است.با توجه به شرایط سیاسی کشور و تاثیر آن بر بازارهای اقتصادی انتظار کاهش ۱۵ درصدی قیمت‌ مسکن را داریم.

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با یادآوری جهش قیمت مسکن در سال‌های ۶۸، ۸۶ و ۹۱ تاکید کرد:‌ بعد از انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری قیمت‌ها حدود ۳ درصد کاهش یافت که در ادامه این کاهش به ۵ درصد رسید.

پارسینه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید