کار برای قهرمانی تیم ملی فوتسال سخت شده است


رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد کار برای قهرمانی تیم ملی فوتسال ایران در قاره آسیا سخت شده و حریفان پیشرفت بسیار خوبی کرده اند.

به نقل از مهر، مهدی تاج پس از برگزاری مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال ایران در جمع خبرنگاران گفت: تیم ملی فوتسال ما پر از امیدواری است. تیم سوم دنیا شده و واقعیت این است که تیم ارزشمندی است و تیم اول آسیا و پنجم رنکنیگ جهان هستیم. روی فوتسال سرمایه گذاری زیادی شده است. روزگاری تایلند را به راحتی می بردیم اما الان به سختی می بریم. 

وی ادامه داد: تلاش می کنیم در آینده ای نزدیک ساختمان مجهزی را برای تیم ملی فوتسال راه اندازی کنیم. روزگاری صفایی فراهانی بنیانگذار این کمپ شد و آقای دادکان هم کارهای زیادی در این کمپ داشت و ما هم داریم کامل می کنیم این کمپ را.

مهدی تاج در مورد میزبانی ایران برای لیگ قهرمانان آسیا گفت: اینکه چرا قطر توانست پاسخش این است که قطر حکمی از هیات اجرایی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نداشته است. اما ما سه سال پیش اتفاقی در کشورمان رخ داد که باعث سوء استفاده عربستانی ها شد. آنها رایی در این مورد گرفتند که تاکنون هم پابرجاست. افرادی که قطر را مثال می زنند باید بدانند که اصلا برای این کشور رایی صادر نشده است. 

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: اگر آنها موفق شدند به خاطر اینکه آتویی مثل ما نداشتند و رایی هم علیه شان صادر نشده بود. با این حال وزارت ورزش و وزارت امور خارجه در حال انجام کارهای مهمی هستند. ما سال گذشته به خاطر این موضوع شکایت کرده ایم و پرونده ما در دادگاه ورزش مفتوح است. نامه هایی را هم فیفا و کنفدراسیون آسیا ارسال کردیم و خواستیم که چون موضوع مورد بازیهای بحث بازیهای آسیایی است ، یک بار دیگر این موضوع را برای اعضای هیات اجرایی به رای بگذارد.

وی ادامه داد: عربستان و امارات از کنفدراسیون آسیا درخواست کردند که دیدارهایشان با قطر در کشور دیگری برگزار شود اما مورد مخالفت قرار گرفته است. بین درخواست کردن و رایی که صادر شده تفاوت های زیادی وجود دارد. با این حال تلاش می کنیم که این مشکل را حل کنیم و رایزنی ها را ادامه خواهیم داد. 

مهدی تاج در واکنش به پرسش خبرنگاری که از رادیو در این نشست حضور داشت و در مورد اظهارات بزرگان ورزش سوال کرده بود گفت: تکلیف شما که مشخص است! احترام بزرگترهای ورزش واجب است و همه دوستان عزیز ما هستند اما همانطور که بارها توضیح دادم ماجرای ما با قطری ها تفاوت دارد. 

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد نشستی که با کی روش خواهد داشت گفت: امسال باید سال تعامل بین اهالی فوتبال باشد. ما در سال جام جهانی هستیم و جا دارد از مدیران باشگاه ها و مربیان تشکر کنم که بازیکنانشان را در اختیار تیم ملی می گذارند تا چند روزی را در کمپ تمرین کنند. 

ادامه دارد..

[ad_2]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید