ژست مغرورانه سران آمریکا نشان دهنده تزلزل در به رسمیت شناختن حق مسلم هسته ای ایران است


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمحمدموسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه سلماس با اشاره به اظهار نظرهای سران آمریکایی در نشسهای خبری اخیر، گفت: ژست مغرورانه سران آمریکا، حاکی از تزلزل آنها در برداشتن کوچک‏ ترین گام برای رسمیت‏ دادن به حق مسلم مردم ایران اسلامی است.


وی مهم‏ترین مشخصه اردوگاه استکبار را پیمان ‏ شکنی و عدم عمل به تعهدات خود دانست و با بیان اینکه صرف‏ نظر از ماهیت مذاکرات و توافقات ژنو و اینکه چه دستاوردی نصیب ایران شده، اظهار داشت:  متاسفانه تا حدی که امنیت اسرائیل غاصب برای سران استکبار موضوعیت دارد، حقوق مسلم ملت ایران برای آنها مهم نیست.


امام جمعه سلماس با بیان اینکه وزیر امور خارجه آمریکا با تمام وقاحت اعلام می کند که امنیت اسرائیل در این مذاکرات در راس دستور کار ما قرار داشته و واشنگتن و رژیم صهیونیستی در زمینه برنامه هسته‏ ای ایران کاملا هماهنگ هستند، ادامه داد: باید در مذاکرات اهداف اصلی آنها را به‏ خوبی شناخت و متناسب با آن هوشمندانه تدبیر کرد.


حجت الاسلام موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت شهید مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، افزود: به هر میزان که وحدت و همبستگی در این دو مرکز ارزشمند است، تفرقه و اختلاف در میان آنها بسیار خطرناک بوده و آثاری تلخ به همراه می آورد.


وی ادامه داد: پیوند و ارتباط این دو مرکز موجب رشد و پیشرفت‏ علمی و فرهنگی شده و از سویی دیگر استقلال سیاسی و استقلال فرهنگی کشور را محقق می‏ کند، بطوریکه هر نوع اتحاد و همبستگی دانشگاهیان و حوزویان به ‏سرعت به جامعه و در میان مردم سرایت می‏ کند و آثار مفید و سازنده ای را به جا می گذارد.


وی همچنین با اشاره به درگذشت نلسون ماندلا رهبر مبارزه با تبعیض نژادی گفت: درحالی مقامات کنونی و گذشته آمریکا و دولت های غربی در غم از دست دادن ماندلا اشک تمساح می ‏ ریزند که مروری بر تاریخ مبارزات کنگره ملی آفریقا به رهبری نلسون ماندلا نشان‏ دهنده کارشکنیها و سنگ ‏اندازیهای فراوان آمریکاییها و غربیها در راه مبارزه این کنگره برای دستیابی به حقوق اولیه انسانی است.


خطیب جمعه سلماس با اشاره به ریشه های قیام عاشورا، یاداور شد: معاویه در دوران حکومت ننگین خود از ابزارها و شیوه های مختلفی برای از بین بردن اسلام استفاده کرد و جنگ روانی گسترده ای را علیه اهل بیت(ع) برای تبلیغ وارونه ارزش های اسلامی انجام داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید