چینی ها به آمریکا بدبین هستند/ هشدار مالزی درباره پیامدهای جاسوسی آمریکا


چین


آخرین نظرسنجی های منتشر شده از سوی نشریه پیپل حکایت از بدبینی و بی اعتمادی مردم چین به آمریکا دارد.


بر اساس نتایج این نظرسنجی که از سوی چند شرکت چینی از جمله انجمن ارتقای روابط فرهنگی چین و موسسه امنیت پریس چین و آمریکا انجام شده است، ۵۴ درصد چینی ها بر این باورند که آمریکا شریک و همپیمان چین نیست.


مالزی


وزارت خارجه مالزی که در پی افشاگری ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا درباره جاسوسی ایالات متحده از چندین کشور آسیایی، سفیر آمریکا در مالزی را در اوایل ماه گذشته فرا خواند، در بیانیه ای بر لزوم توقف فعالیت های جاسوسی ایالات متحده تاکید کرد و هشدار داد: اگر چنین اقداماتی متوقف نشود، بر روابط دو کشور تاثیر می گذارد.


وزارت خارجه مالزی همچنین از تحقیقات این کشور در رابطه با نقش سنگاپور در جاسوسی آمریکا از مالزی خبر داد.


ژاپن


رهبران ژاپن و برونئی در دیداری در توکیو موافقت خود را برای افزایش همکاریهای دوجانبه در زمینه انرژی، اقتصاد و نظامی پیش از نشست ژاپن و آ.سه. آن اعلام کردند.


هند


فرمانده نیروی هوایی هند در گفتگو با رسانه ها اعلام کرد که ایجاد منطقه دفاع هوایی چین یک موضع میان چین و ژاپن است و تهدیدی برای دهلی نو محسوب نمی شود.


منطقه دفاع هوایی چین شامل حریم هوایی جزایر مورد مناقشه این کشور با ژاپن می شود و بنا بر اعلام وزارت دفاع چین، هواپیماهایی که وارد حریم هوایی این منطقه شوند یا باید از مقررات چین تبعیت کنند یا با اقدامات دفاعی اضطراری چین روبرو شوند.


در این طرح چین از هواپیماهایی که وارد این منطقه می شوند خواسته تا برنامه پرواز خود را ارائه دهند و یک کانال ارتباطی دو طرفه ایجاد کنند و به موقع به سوالات چین پاسخ صحیح دهند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید