چگونه “پاور” متناسب باسیستم خود را انتخاب نماییم؟

0
3

پاور یکی از مهم ترین قطعات کامپیوتر به شما می آید که وظیفه تامین انرژی مورد نیاز سیستم را بر عهده دارد.


اگر پاور را متناسب با سیستم انتخاب نکنیم حتی بهترین قطعات هم عملکرد خوب و درستی نخواهند داشت بنابر این سعی کنید پاوری را انتخاب کنید که مناسب برای تامین انرژی قطعات شما باشد.

درون بازار ایران پاور های فراوانی با برند های مختلف وجود دارند ولی اکثر آنها متفرقه هستند که در این صورت جز آسیب به سیستم وظیفه دیگری بر عهده ندارند که استفاده از آنها در اکثر مواقع موجب اختلالاتی در سیستم می شود و موجب مصرف بیش از حد برق می شوند.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که پاوری را انتخاب کنید که حداکثر ۲۰ درصد بیشتر از توان مصرفی سیستمتان باشد تا پاور در این صورت بتواند حداکثر توان مصرفی سیستم شما را تامین کند و باعث عملکرد هر چه بهتر پاور در شرایط سخت کاری باشد و عملکرد بهتر آن نیز می شود و همچنین باعث ماندگاری بیشتر سیستم نیز می شود .

18595_617

توان پاور

توان پاور یکی از شاخص ترین معیار هایی هست که باید به آن خیلی توجه شود زیرا این توان در واقع انرژی مورد نیاز قطعات شما را تامین می کند.

این توان به دو صورت بر روی پاور نوشته می شود

توان نرمال یا واقعی و توان حداکثر

این توانی است که منبع تغذیه شما بدون تحمل فشار قادر به تامین آن است و در واقع بین توان حداکثر و واقعی حدود ۱۵۰ وات اختلاف وجود دارد

سعی نکنید پاوری را که توان مصرفی آن خیلی بیشتر از توان مورد نیاز شما است انتخاب کنید زیرا این کار نوعی هدر دادن پول شما است و به نوعی هم ممکن است همین عامل نیز منجر به بروز اختلالاتی در سیستم شما شود

طراحی پاور

سعی کنید پاوری را انتخاب کنید که فن بزرگتری دارد زیرا این کار باعث تهویه بهتر پاور می شود و پاور می تواند گرمای تولید شده خود و سیستم شما را بهتر به بیرون منتقل کند.

18597_241

این عامل نیز باعث به وجود نیامدن تغییر در ولتاژ خروجی شما می شود.پس طراحی پاور که دارای بهترین نوع تهویه باشد یکی از ملاک های مهم در انتخاب است.

همیشه پاور رابه عنوان قلب کامپیوتر خود انتخاب آخر قرار دهید تا وقتی که شما قطعات را انتخاب و خریداری کردید بتوانید پاور را متناسب با توان مصرفی آن قطعات انتخاب کنید برای اینکه شما متوجه شوید قطعات سیستم شما چه توان مصرفی را استفاده می کنند میتوانید از حسابگر شرکت سیاره سبز آن ها را حساب کرده و متناسب با نیاز آن ها اقدام به خرید پاور نماییم.

راندمان پاور

به گزارش باشگاه خبرنگاران، راندمان پاور می تواند یکی دیگر از ملاک های ما برای انتخاب مناسب منبع تغذیه باشد زیرا که توجه به راندمان پاور می تواند شما را از پرداخت هزینه اضافی جهت انرژی اتلاف شده ، نجات دهد.اما راندمان بیشترین مقدار توانی که پاور می تواند آن را در حین برق رسانی به هدر دهد که هر چقدر این توان بیشتر راندمان هم بهتر و اتلاف انرژی هم کمتر است

ما توصیه می کنیم که از پاور هایی که راندمان بالاتر از ۷۰ الی درصد دارند استفاده کنید.

 

 

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید