چهار مربی بزرگ دنیا نزدیک نیمکت ایران

فدراسیون والیبال با پایان قراردادش با رائول لوزانو مرد آرژانتینی بعد از المپیک، برای شروع کار در سال جدید دوباره پی مربی جدید است. مربی‌ای که به قول محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون، بتواند پیشرفت والیبال ایران را ادامه دهد. این بار تا المپیک ۲۰۲۰. جایی که ایرانی‌ها سکو را نشانه گرفته‌اند. رئیس فدراسیون این بار هم عملکرد کادر فنی و تیم ملی در لیگ جهانی و المپیک را مثل قبل به شور گذاشت تا با بررسی نظرات کارشناسان به جمع‌بندی برسد. او بعد از شنیدن حرف‌های مربیان، کارشناسان، پیشکسوتان و والیبال‌نویسان این هفته در جمع اعضای هیأت ‌رئیسه حاضر می‌شود تا تصمیم نهایی درباره سکاندار جدید گرفته شود. البته برخلاف دوره‌های قبل، از لیست بلندبالای کاندیداها خبری نیست و به گفته داورزنی، سرمربی جدید از بین چهار نفر انتخاب می‌شود: «چهار مربی کاردان دنیا از کشورهای مختلف برای سرمربیگری تیم ملی والیبال ایران مطرح هستند.» البته او ترجیح داده فعلاً اسامی این چهار مربی را رو نکند.

ظاهراً فدراسیونی‌ها می‌خواهند خیلی زود کار را جمع و جور کنند که داورزنی گفته: «انتظار می‌رود سرمربی تیم ملی تا هفته‌های آینده مشخص شود تا در فرصت مانده بتواند برای قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی و المپیک ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی کند.»

تفاوت پروسه انتخاب سرمربی جدید برخلاف قبل این است که اصلاً هیچ اسمی از آنها برده نشده. با این حال محمود افشاردوست، دبیر فدراسیون والیبال، می‌گوید: «من نمی‌دانم کدام مربی مد نظر آقای داورزنی است. به هر حال این هفته با تصمیم هیأت ‌رئیسه پروسه انتخاب سرمربی کلید می‌خورد اما آنچه مشخص است اینکه چهار، پنج مربی خوب در دنیا هست که نیاز به پرس و جو نیست؛ البته بعد از المپیک، سرمربیان تیم‌ها که دیگر از فدراسیون‌هایشان حقوق نمی‌گیرند و تیم باشگاهی دارند. حتی رزنده و تیلیر هم باشگاه دارند.»

حتی امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی والیبال، هم مدعی است خبری از اسم کاندیداهای سرمربیگری ندارد: «من واقعاً خبر ندارم اسم کدام مربیان در لیست هست یا با کدام مربیان صحبت شده است. من نه به این بحث وارد شده‌ام و نه کنجکاوی کرده‌ام. تنها آقای داورزنی خودش می‌داند و بس.»

با اینکه حرف سر انتخاب سریع سرمربی است و حتی سرپرست تیم ملی نگران است که فرصت برای برنامه‌های تدارکاتی تیم از دست برود اما ظاهراً این بار هم قرار است هرکس سرمربی تیم ملی شود از فروردین برای شروع کار به تهران برسد.

افشاردوست این مطلب را تأیید می‌کند: «به خاطر اینکه همه مربیان شاغل هستند. به جز دو، سه مربی که منتظرند تکلیف‌شان را لهستان مشخص کند، طبیعی است که به خاطر لیگ کشورهای اروپایی و قهرمانان لیگ اروپا سرمربی جدید هم فروردین می‌تواند به تهران بیاید. هر چند ما اردو را زودتر شروع می‌کنیم.»

دبیر فدراسیون اما معتقد است مذاکره خاصی نشده است: «هیچ مذاکره خاصی با مربیان نشده است. بالاخره مربیان دنیا می‌دانند که ما هنوز سرمربی نداریم و ما هم می‌دانیم کدام مربی هنوز تیم ندارد. با تصمیم نهایی جلسه هیأت رئیسه، کار جدی استارت می‌خورد.»

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید