چهار تن فرآورده دامی آلوده در اردبیل امحاء شد

رئیس اداره دامپزشکی اردبیل گفت: طی پنج ماه اول سال جاری بالغ بر چهار هزار و ۲۰۰ کیلو فرآورده خام دامی آلوده و غیر بهداشتی در مرکز استان کشف و امحاء شده است.

اردبیل نیوز، مهران پدرنژاد ظهر سه شنبه در بازدید از مراکز عرضه و فروش فرآورده های خام دامی در اردبیل اضافه کرد: ۱۰ متخلف در این خصوص با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شده اند.

وی با تاکید بر تولید محصولات دامی سالم و فرآورده های خام دامی بهداشتی تحت نظارت دامپزشکی افزود: دامپزشکی اردبیل در راستای خدمت رسانی مطلوب به مردم و تامین فرآورده های خام دامی سالم به صورت کاملا بهداشتی و شرعی نظارت کرده و در این زمینه با متخلفان به شدت برخورد می شود.

رئیس اداره دامپزشکی اردبیل تصریح کرد: برای کنترل بیشتر فرآورده های دامی این سازمان هم اکنون برای اولین بار طرح نشانه گذاری لاشه های دام را در کشتارگاه صنعتی دام اردبیل آغاز کرده تا ضریب اطمینان مصرف کنندگان از سلامت و بهداشت گوشت مصرفی ارتقاء یابد.

به گفته وی در این طرح از لیبل های مخصوصی که دارای اطلاعات و کد کشتارگاه نظیر کد محل کشتار دام، بازرسی های بهداشتی، کد پروانه بهداشتی و بهره برداری کشتارگاه صنعتی، تاریخ تولید و تاریخ انقضاء استفاده می شود.

پدرنژاد کاهش تخلفات حوزه سلامت و امنیت فرآورده های خام دامی و ارتقاء سطح سلامت و بهداشت عمومی جامعه را از مهمترین اهداف اجرایی این طرح برشمرد و ادامه داد: علاوه بر لیبل گذاری، دامپزشکی همچنان از درج مهر به عنوان سلامت بهداشتی بر روی لاشه های استحصالی دام استفاده می کند.

خبرگزاری مهر

وی با اشاره به استاندارد و بهداشتی بوده محصولات و فرآورده های خام دامی دارای مهر بهداشتی دامپزشکی از مردم خواست به هنگام تهیه گوشت و آلایش گوشتی حتما به مهر بهداشتی دامپزشکی بر روی لاشه و تاریخ تولید و انقضاء درج شده بر روی فرآورده های بسته بندی شده دقت کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید