چهارشنبه برفی درراه است؛بادشدیددر۴استان

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به وارد شدن خسارت در پی وزش باد شدید در حداقل ۴ استان کشور هشدار داد. وی همچنین از بارش برف و باران از ۱۵ آذر خبر داد.

به گزارش بولتن نیوز : مهندس عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی همچنان جوی پایدار تا روز چهارشنبه (۱۵ آذر) بر کشور حاکم خواهد بود و در این مدت بر تجمع آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت بویژه تهران افزوده خواهد شد.

وی افزود: از بعدازظهر دوشنبه و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در سواحل دریای خزر و شمال غرب بویژه استانهای گیلان، اردبیل و شمال زنجان سرعت وزش باد گرم شدید خواهد بود و در این مدت افزایش دمایی حدود ۴ تا ۶ درجه در سواحل جنوبی دریای خزر رخ خواهد داد. همچنین وزش باد نسبتا شدید از بعدازظهر سه شنبه و طی روز چهارشنبه برای شمال‌شرق کشور نیز پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برای شرق خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان رگبار و رعد و برق، وزش باد و مواج بودن دریا پیش‌بینی می‌شود که با نزدیک شدن سامانه بارشی از بعدازظهر روز سه شنبه افزایش ابر و به تدریج بارش باران از نوار غربی کشور آغاز خواهد شد و روز چهارشنبه برای نیمه غربی کشور بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود و در این روز از میزان آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت بویژه تهران بطور قابل توجهی کاسته خواهد شد.

وی به اخطاریه ویژه هواشناسی اشاره و تاکید کرد: از عصر دوشنبه و طی روز سه‌شنبه در استانهای اردبیل، گیلان و مازندران و طی روز سه‌شنبه در استان خراسان رضوی سرعت وزش باد افزایش می‌یابد که این شرایط که در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر با افزایش دما نیز همراه است، می‌تواند سبب ایجاد خسارت در مناطق فوق شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: در روز دوشنبه آسمان تهران صاف و غبارآلود خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۵ و ۱۳ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز سه‌شنبه نیز آسمان پایتخت کمی ابری و غبارآلود در اواخر وقت با افزایش ابر است که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۶ و ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.

4 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید