»   مهارت زندگی, موفقیت و شادکامی, یک خبر ویژه  »   چطور زندگي زناشويي موفق و شادی داشته باشيم
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ , ساعت ۱۰:۲۹

چطور زندگي زناشويي موفق و شادی داشته باشيم

به تغييردادن همسرتان فكر نكنيد

چطور زندگي زناشويي موفق و شادی داشته باشيم

اگر تصميم به ازدواج داريد، به تغيير اخلاق همسرتان فكر نكنيد؛ فکر عوض‌کردن اخلاق همسر اشتباهی بزرگ است. واقعيت اين است كه تلاش برای عوض‌کردن همسرتان فقط احساسات او را جریحه‌دار کرده و زندگی مشترک‌تان را خراب می‌کند. افراد بالغ به طرز چشمگیری تغییر نمی‌کنند. همسر خود را قبول کرده و او را به ‌خاطر منحصربه‌فردبودنش و تفاوت‌هایی که با دیگران دارد، دوست بدارید.

 

عاشقانه زندگی کنید
برای رسیدن به عشق، از انجام هیچ ‌کاری کوتاهی نکنید.

 

به خلوت یکدیگر احترام بگذارید
گاهی‌ اوقات افراد نیاز دارند با خود خلوت و تفکر کنند؛ در این‌صورت، آرامش همسرتان را به‌ هم نزنید.

 

مراقب رابطه خود با خانواده همسرتان باشید
هنگام دعوای شما با خانواده همسرتان، تنها کسی که آزرده‌خاطر می‌شود، همسرتان است که احساس می‌کند بین شما گیر افتاده است. دست به هر کاری بزنید تا رابطه خود با خانواده همسرتان را بهبود ببخشید.

 

هدفی مشترک را در نظر بگیرید
با همفکری برای خود و همسرتان هدف مشترکی داشته باشید و برای رسیدن به آن، یکدیگر را کمک کنید.

 

زوج‌های موفق استقلال فردی خود را حفظ می‌کنند
هرقدر هم که شما پیش از ازدواج مستقل بوده باشید، ازدواج، شما را به همسرتان وابسته می‌کند؛ چرا که زندگی‌تان از زندگی شخصی به زندگی مشترک تغییر کرده‌ است. این وابستگی به‌خصوص اگر شما صاحب فرزند شده باشید بیشتر هم خواهد شد. ولی زوج‌های موفق می‌دانند که هرقدر هم زوجی یکدیگر را دوست داشته باشند و به یکدیگر عشق بورزند، هرکدام برای خود حریم شخصی دارند و شرط دوام ازدواج این است که هرکدام به حریم و زندگی  شخصی دیگری احترام بگذارند.

چطور زندگي زناشويي موفق و شادی داشته باشيم

چطور زندگي زناشويي موفق و شادی داشته باشيم

 

خودخواه و خودرأی نباشید
خودخواه و خودرأی نباشید تا بتوانید لذت‌های معنوی را درک کنید.

 

به رشد یکدیگر کمک کنید
زن و شوهر باید به‌منظور رسیدن به درجات معنوی والاتر، ادامه‌ تحصیل، اشتغال و… شرایط رشد و پیشرفت یکدیگر را فراهم کنند.

 

برای عذرخواهی پیشقدم باشید
زن یا شوهری که بعد از هر مشاجره بر عذرخواهی اصرار دارد، همیشه برنده است و کسی که مهر و محبت همسر خود را انکار می‌کند، هیچ کار مفیدی برای زندگی مشترکش انجام نمی‏دهد. باید ملایم‌تر باشید و راهی پیدا کنید که مسئولیت اعمال خود را به گردن بگیرید.

 

قدرشناس باشید
قدر محبت‌های پدر، مادر، همسر و دوستان‌تان را بدانید و سپاسگزار الطاف خداوند باشید تا به تقدیرهای او راضی شوید. آن‌چه مورد رضایت خداوند نیست را انجام ندهید تا اطمینان و عزت‌ نفس بیشتری بیابید.

 

زوج‌های موفق به ارتباط زناشویی اهمیت می‌دهند
زوج‌هایی که زندگی پایدار و موفق دارند، همیشه ارتباط زناشویی با همسر‌شان را حفظ می‌کنند و آن را زنده نگه می‌دارند؛ چون این میل پس از گذشت چند‌سال از ازدواج کمرنگ خواهد شد و همین کیفیت زندگی مشترک را پایین می‌آورد، ولی همسرانی که با شادی و موفقیت کنار هم زندگی می‌کنند، از اهمیت این رابطه باخبرند.

 

مثبت بیندیشید و اضطراب را از خود دور کنید
اگر بپذیرید هر کاری از جانب خداوند خیر است، در زندگی اضطراب نخواهید داشت.

 

همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید
اگرچه افراد نقایصی دارند، اما خوبی‌هایی هم دارند. سعی ‌کنید به نکات مثبت همسر خود فکر کنید.

 

رازدار باشید

هم اسرار همسرتان را نزد دیگران و هم اسرار دیگران را نزد همسرتان فاش نکنید.

روزنامه شهروند

آخرین مطالب این بخش مهارت زندگی  , موفقیت و شادکامی  , یک خبر ویژه

مرداد ماه امسال بود که علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: «درخواستی با امضای وی و وزیر صنعت با موافقت ناجا و وزارت امور خارجه به دولت ارایه شده است که برای...
FATF  تعلیق ایران را از حضور در لیست سیاه خود تداوم بخشيد. به گزارش انتخاب در جلسه دیروز FATF در مورد رسیدگی به موضوع ایران، تصمیم گرفته شد که فرصت دیگری به ایران برای عمل به توصیه‌های این گروه داده...
هر چقدر مدیران فدراسیون فوتبال تلاش می‌کنند، شرایطی را فراهم کنند که صدای اعتراض سرمربی تیم‌ملی فوتبال بلند نشود و هر چقدر هم که مصاحبه کنند و توضیح بدهند کی‌روش قطعا تا جام ملت‌های آسیا سرمربی تیم ملی است و...
حمله همه جانبه ایرانی‌های آمریکا به سناتور بلندپایه آمریکایی بحث شوخی و جدی سر آزمایش دی‌ان‌ای بود که سناتور گراهام گفت: اگر جواب آزمایشش دربیاید که ریشه و تبارش به ایران می‌رسد، وحشتناک خواهد بود. حالا این همه ایرانی یا ایرانی‌تبار در...


  • فیلم سینمایی خانه دختر