چطور تیم ملی در آستانه حذف از بازی های غرب آسیا قرار گرفت؟/ صعود تیم ملی در گرو تساوی عربستان و بحرین!

با توقف تیم ملی مقابل بحرین و پیروزی عربستان مقابل یمن، صعود ایران به نیمه نهایی هفتمین دوره جام غرب آسیا به خطر افتاد.

به گزارش اردبیل نیوز به نقل از خبرآنلاین، تیم ملی ایران که در ۷ دوره گذشته همیشه جز ۳ تیم پایانی بوده است، در این دوره از تورنمنت غرب آسیا شرایط سختی را تجربه می کند.

طبق مقررات مسابقات، تیم های سرگروه به همراه بهترین تیم دوم از گروه های سه گانه به نیمه نهایی صعود می کنند. هم اکنون در گروه B بحرین و عربستان با شرایط برابر ۴ امتیازی هستند و با یک گل زده و بدون گل خورده تفاضل گل ۱+ را دارند. در روز سوم مرحله گروهی، ایران به مصاف یمن می رود و در صورت برد این تیم با اختلاف ۲ گل و تساوی عربستان و بحرین صدرنشین می شود. اما در صورتی که بازی بحرین- عربستان برنده داشته باشد، در آن صورت تیم ملی با هر نتیجه و هر تعداد گل زده مقابل یمن در رده دوم جدول قرار می گیرد و برای صعود به عنوان بهترین تیم دوم باید منتظر نتایج دو گروه دیگر و یک سری محاسبات باشد!

از آنجایی که دو گروه A و B چهار تیمی هستند و گروه C سه تیمی است، بنابراین برای یکسان شدن مقایسه و تعیین بهترین تیم دوم گروه ها ، باید نتایج تیم های دوم گروه A و B مقابل تیم انتهای جدول را کسر کرد. از آنجایی که در گروه اول هر چهار تیم ۳ امتیازی هستند و احتمال اینکه دو تیم ۶ امتیازی شوند زیاد است و با فرض اینکه ایران مقابل یمن پیروز شود و بازی بحرین و عربستان برنده داشته باشد، بنابراین باید نتیجه برد احتمالی ایران مقابل یمن و برد تیم دوم گروه A مقابل تیم انتهای آن گروه را کسر کرد که در آن صورت ایران ۲ امتیازی و تیم دوم گروه اول ۳ امتیازی باقی می ماند. حتی ممکن است در گروه C نیز یک تیم ۳ امتیازی حضور داشته باشد که در این شرایط حذف تیم ملی قطعی خواهد بود.

پس تیم ملی برای اینکه صعود خود را قطعی کند باید مقابل یمن با اختلاف حداقل ۲ گل پیروز شود و بازی بحرین و عربستان نیز مساوی شود. در غیر این صورت، احتمال صعود تیم ملی بسیار ضعیف است و برای اولین بار در جام غرب آسیا باید شاهد ناکامی تیم ملی بود.

6 دیدگاه‌ها

  1. چطور تیم ملی در آستانه حذف از بازی های غرب آسیا قرار گرفت؟/ صعود تیم ملی در گرو تساوی عربستان و بحرین!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید