چرا بازی ایران – کره‌جنوبی حساس است؟

دیدار حساس و سرنوشت ساز تیم ملی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی در چهارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی در حالی برگزار خواهد که که فارق از هرگونه پیشداوری در برگیرنده نکاتی قابل تامل و بحث برانگیز است.

 

به گزارش اردبیل نیوز، سایت گل نوشت؛ در شرایطی که همه دست به دست هم داده و از تیم ملی حمایت می کنند و جو خوبی بر تیم حاکم است و همه از صعود تیم ملی سخن می گویند بنا به دلایلی که گفته خواهد شد نباید از هم اکنون کار صعود را تمام شده دانست و آن را در بوق و کرنا کرد.

عوامل مهمی هستند که می توانند هر کدام به تنهایی تهدیدی مرگبار برای تیم ملی در راه جام جهانی محسوب شوند که در زیر به آنها اشاره ای خواهد شد:

 

۱. مهمترین عامل در مصاف با کره جنوبی غرور کاذب بازیکنان تیم ملی است، پس از برد مقابل قطر و صد البته برد قاطع برابر لبنان کی روش و دستیارانش باید بدانند که غرور بیش از حد بازیکنان لطمه به روند تیم خواهد زد و باید تلاش کنند تا این نقیصه را از بین ببرند.

 

۲. دومین دلیل اما اظهارات عجیب سرمربی کره و آغاز جنگ روانی کره ای ها است،در اظهار نظری عجیب سرمربی کره جنوبی ضمن انتقاد از میزبانی بد ایران در بازی رفت گفته است که به انتقام فکر می کند و دوست دارد بجای ایران،ازبکستان به جام جهانی صعود کند،  هرچند سرمربی کشورمان در مقام پاسخ برآمده است.

 

۳. یک نکته مهم دیگر اینکه صعود کره جنوبی نیز هنوز به جام جهانی قطعی نشده است و این تیم نیز هر چند با شرایطی سخت اما روی کاغذ هنوز خطر رفتن به پلی آف را دارد. کره در صورت پیش آمدن این شرایط حتی تیم دوم هم نخواهد شد و ممکن است به پلی آف برود که در آنجا نیز کار بسیار سختی را خواهد داشت. بنابراین کره ای ها برای تضمین صعود خود به جام جهانی ممکن است دست به هر کاری بزنند..

 

۴. بخاطر داشته باشیم که کره جنوبی در این دیدار میزبان است و از همه ی حربه ها برای شکست دادن تیم کشورمان استفاده خواهد کرد،اولین توجیه برای این گفته انتخاب شهر اولسان برای برگزاری بازی است،انتخاب شهر اولسان نمی‌تواند توجیه خاصی جز سخت کردن کار ایران داشته باشد. شهری که از هر جهت مناسب برگزاری این مسابقه نیست. با توجه به نداشتن فرودگاه بین المللی هم کار سفر به این شهر سخت و فرسایشی است و جدا از این شرایط آب‌وهوایی این شهر نیز بسیار نامناسب است.

 

۵. کره جنوبی بر خلاف لبنان و قطر سبک بازی خاص و متفاوتی دارد و تیم جوان و دونده ای نشان داده است که از کوچکترین روزنه ها و اشتباهات برای رسیدن به گل استفاده می کند،منهای بازی با لبنان و نیمه دوم دیدار با قطر در سایر بازیهایی که تیم کشورمان انجام داده ثبات و بلوغ تاکتیکی در تیم مشاهده نشده و در اکثر دیدارها با حداقل گل و با چاشنی شانس نتیجه گرفته ایم و در برخی دیدارها نیز نتیجه لازم را کسب نکرده ایم. نکته دیگر اینکه ما در آزادی در حالی کره جنوبی را بردیم که در نیمه نخست دو توپ آنها به تیرک دروازه ما برخورد کرد.

 

۶. جدای از بحث غرور عامل دیگر استرس است، فراموش نکنیم که ما بیشتر از کره جنوبی به کسب امتیاز از این دیدار نیاز داریم و طبیعتا این خود بار روانی زیادی را به تیم تحمیل می کند.

با تمامی این تفاسیر اما باید به این نکته اذعان داشت که تیم ملی کشورمان در حال حاضر در شرایط فنی خوبی به سر می برد و با کمی دقت و با انگیزه ای که نزد تک تک بازیکنان وجود دارد،جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل دور از دسترس نخواهد بود و سه شنبه را می توان در تاریخ فوتبالی کشورمان جاودانه کرد.

 

بازیکنان ما تنها نباید اسیر حاشیه هایی که کره ای ها برای آنها ایجاد می کنند شوند و تمرکز خود را بر مسایل فنی و تاکتیکی داخل زمین بگذارند تا حماسه سیاسی روز جمعه با همت نمایندگان ایران در عرصه ورزش تکمیل شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید