پیش فروش ۱۱۰ هزار قطعه سکه در روز اول/ قیمت پیش فروش فردا بدون تغییر

مدیر اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی از پیش فروش ۱۱۰ هزار قطعه سکه تمام و نیم بهار آزادی در روز نخست خبر داد و گفت: قیمت پیش فروش سکه برای فردا چهارشنبه همانند روز جاری برای سکه تمام بهار آزادی یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و برای نیم سکه ۶۳۲ هزار تومان خواهد بود.

پیمان قربانی مدیر اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: بیش از ۶۵ هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی و ۴۵ هزار نیم سکه در نخستین روز پیش فروش در شعب بانک تجارت به فروش رسیده است.

وی گفت: بیش از ۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر از ساعت ۸ تا ۱۳ به شعب بانک تجارت برای پیش فروش سکه مراجعه کرده اند.

این مقام مسوول بانک مرکزی با بیان آن که، تعداد خریداران پیش خرید سکه تا پایان وقت اداری بانک هر لحظه قابل تغییر است، اظهار داشت: در این مرحله از پیش فروش سکه بحث تامین نیازهای خرد بازار و جمع آوری نقدینگی در نظر گرفته شده است.

وی با مقایسه متقاضیان پیش فروش سکه در سال گذشته و روز جاری گفت: تعداد کل نفرات متقاضی پیش خرید سکه در دوره آذر تا اسفند ماه سال گذشته بیش از ۴۵۰ هزار نفر بوده، در حالی که در این مرحله تنها در روز جاری این رقم به ۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

به گفته مدیر اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی، پیش فروش سکه تا زمان استمرار تقاضا وجود دارد و هر زمان که بانک مرکزی قطع آن را لازم تشخیص دهد با اطلاع قبلی این اقدام را انجام خواهد داد.

یادآور می شود؛ هر متقاضی در این مرحله از پیش فروش می تواند با مراجعه به یکی از شعب منتخب بانک عامل، صرفا یک بار و حداکثر پنج قطعه مسکوک طلای تمام بهار آزادی یا ۱۰ قطعه مسکوک طلای نیم بهار آزادی پیش خرید نماید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید