پیش بینی قیمت لوازم خانگی / رییس اتحادیه لوازم خانگی توضیح می دهد: چرا قیمت لوازم خانگی ارزان نشد


محمد طحان پور، رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اعتقاد دارد همین که قیمت لوازم خانگی در سال جاری افزایش پیدا نکرد، موضوع خوبی است.

طحان پور در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین در پاسخ به این سوال که آیا قیمت لوازم خانگی در ماه های باقی مانده سال جاری کاهش پیدا خواهد کرد یا خیر، گفت: « از تیر سال جاری تا کنون آهن آلات سی درصد کاهش داشته است. مس نیز حدود ۱۵ تا ۲۵ درصد کاهش داشته و آلومینیوم نیز با افت قیمت همراه بوده است. تقریبا تمامی مواد اولیه کاهش قیمت داشته اند. این در حالی است که قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا نکرده است. »

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در توضیح اینکه چرا قیمت لوازم خانگی کاهش پیدا نکرده است گفت: « واردکنندگان لوازم خانگی اعتقاد دارند که قیمت های شان را از سازمان حمایت گرفته اند. بر این اساس قیمت محصولات وارداتی لوازم خانگی کاهش پیدا نکرده است. به همین دلیل اعتقاد دارم که هیچ واردات کننده و تولید کننده لوازم خانگی در سال گذشته ضرر نکرده است. »  

وی افزود: « همین که قیمت ها افزایش پیدا نکرده است اتفاق خوبی است اما انتظار وجود داشت که قیمت لوازم خانگی کاهش داشته باشد. اتفاقی که نیفتاد. »  

طحان پور به افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت لوزام خانگی ظرف ۹ ماه ابتدایی سال گذشته اشاره کرد و گفت: « از فررودین تا آذر سال ۹۱ قیمت لوازم خانگی ۱۰۰ درصد افزایش داشت. این در حالی است که از فرودین تا آذر سال جاری هیچ گونه افزایش قیمتی را در رابطه با لوازم خانگی شاهد نبودیم. »

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اعتقاد دارد که مردم در حال حاضر با توجه به ثبات قیمت ها می توانند بروند و نیازهایشان را خریداری کنند: « مردم بروند و خریدشان را انجام دهند. قیمت ها مناسب است. از سوی دیگر بازار راکد است و همین موضوع سبب شده تا برخی کاسب ها قیمت فروش لوازم خانگی را به قیمت خریدشان ارائه کنند. اگر مردم انتظار دارند که در ماه های آینده ۳۰ درصد قیمت لوازم خانگی ارزان شود اصلا استدلال درستی نیست و این اتفاق نخواهد افتاد. »

۳۹۳۹


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید