پیش بینی بارش نرمال زمستانی در آذربایجان غربی/ دمای هوا تغییری نمی کند


فرخ مطلبی فر در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه براساس بررسی فصلی بارندگی در سه ماهه  دی، بهمن و اسفند ماه امسال برای استان، بارش نرمال پیش بینی شده، افزود: بررسی پیش بینی فصلی دما نیز برای این مدت، نشان می دهد دما نسبت به میانگین بلندمدت تغییری نخواهد داشت.


وی با اشاره به بارش ۹۳.۴ میلیمتری بارش برف و برف در آذربایجان غربی از ابتدای مهرماه امسال تا کنون، اظهار داشت: سردشت با ۲۶۴.۲ میلیمتر بارش بیشترین میزان و چایپاره با ۳۸.۹ میلیمتر بارندگی به ترتیب مناطق پربارش و کم بارش استان طی این مدت هستند.


کاهش بارندگی در آذربایجان غربی نسبت به بلند مدت مشابه


مدیر کل هواشناسی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه با این وجود متاسفانه شاهد کاهش ۱۷.۱ میلیمتری بارشها در سطح استان نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم، اعلام کرد:  خوی با کاهش ۵۵.۱ میلیمتری بیشترین میزان کاهش و سردشت با افزایش ۳۴.۳ میلیمتر بارش همراه بودند.


مطلبی فر در خصصو اختلاف بارش از ابتدای مهرماه سالجاری نسبت به دوره بلند مدت مشابه ۳۰ تا ۲۵ سال گذشته، عنوان کرد: در این راستا نیز متاسفانه با کاهش ۲.۷ میلیمتری میزان بارشها مواجه بودیم که ماکو با کاهش ۵۴.۹ میلیمتری همراه بوده ولی پیرانشهر شاهد افزایش ۱۰۵.۹ میلیمتری مواجه بود.


ابرهای پر بارش راه آذربایجان غربی را در پیش گرفته اند


وی میانگین سالانه بارش در ایستگاههای هواشناسی را ۳۷۸.۸ میلیمتر دانست و یاداور شد: سردشت با ۸۵۸.۲ میلیمتر ایستگاه پر بارش و سلماس با ۲۴۳.۱ میلیمتر بارندگی کم بارشترین ایستگاه در سطح ایستگاههای ۱۷ گانه آذربایجان غربی است.


مدیر کل هواشناسی آذربایجان غربی در خصوص پیش بینی وضعیت جوی سه روز آینده استان نیز گفت: بر اساس پایش نقشه های هواشناسی سامانه جدید پر بارش از اواخر وقت امروز وارد استان شده و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شاهد بارش برف و باران و افت دما در اغلب نقاط استان خواهیم بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید