14.6 C
Tehran
جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
خانه اخبار ورزشی پیش‌بینی درباره دعوای فدراسیون و باشگاه‌ها؛ هر تیم چند بازیکن/ کدام تیم...

پیش‌بینی درباره دعوای فدراسیون و باشگاه‌ها؛ هر تیم چند بازیکن/ کدام تیم متضرر می‌شود؟/ لژیونرها کجای کارند؟

موضوع مهم این است که این ماجرا راه حل واقعی ندارد و فقط یک طرف باید کوتاه بیاید

سایت گل – با فراموشی سوژه حمله کاربران ایرانی فیسبوک به صفحه لیونل مسی حالا جنجال جدیدی در راه است، جنجال لیگ قهرمانان آسیا بدون ملی‌پوش. درباره این خبر بسیار شنیده‌اید پس بدون مقدمه شروع می‌کنیم:

استقلال شاکی بزرگ

استقلال در سال گذشته تا نیمه  نهایی لیگ قهرمانان آسیا پیش رفته امسال هم برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای موفقیت در این رقابت‌ها دارد. برنامه‌ای که بخش مهمی از آن به دلیل علاقه و انگیزه شخصی سرمربی  این تیم به موفقیت در آسیا مربوط می‌شود.

آبی‌ها که یکی از پرستاره‌ترین تیم‌های ایران هستند در حال حاضر ۶ تا۸ ملی‌پوش در اردو دارند. پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، جواد نکونام، هاشم بیگ‌زاده،  آندو تیموریان، خسرو حیدری و شاید محمد قاضی و مهرداد اولادی. اگرچه استقلال بازیکن باتجربه و ستارگان دیگری هم دارد اما عملا شرکت در یک تورنمنت آسیایی بدون ۶بازیکن اصلی امکان‌ناپذیر است. آنها روی نیمکت شرایط خوبی دارند اما اینکه برای ۸ بازیکن اصلی‌شان جانشین داشته باشند عجیب و غریب است، مگر آنکه کی‌روش از این تیم بازیکنان کمتری را به تیم ملی دعوت کند که آن هم عادلانه نیست.

 

سپاهان؛ کرانچار پا پس نمی‌کشد

شاید تقصیر کارلوس کی‌روش بود که موضوع را شخصی کرد والا زلاتکو کرانچار بی‌میل کمک به تیم ملی نبود. سپاهان رحمان احمدی، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، شجاع خلیل‌زاده و یعقوب کریمی را در اردوهای ملی دارد که البته هیچ کدام از این بازیکنان به جز حاج‌صفی در ۱۱ تای اصلی تیم ملی حضور نخواهد داشت. اما برای برگزاری یک اردوی سطح بالا به حضور این بازیکنان احتیاج است، بخصوص که مثلا رحمان احمدی تا زمان حضور دانیال داوری شماره یک تیم ملی خواهد بود یا مثلا سپاهان که از سال گذشته تیم کم مهره‌تری است یقینا روی تجربه ملی‌پوش‌ها حساب ویژه‌ای بازی کرده است.

 

تراکتورسازی؛ پتانسیل درگیری!

تراکتورسازی تیم صدرنشین ایران است اما سهم چندانی در اردوی تیم ملی ندارد. کریم انصاری‌فرد و حامد لک تنها ملی‌پوش قطعی این تیم است و علی کریمی و محمد نصرتی در ماتریس کی‌روش حضور دارند. اگر این ۴ نفر به تیم ملی دعوت بشوند تراکتور هم به معترضین می‌پیوندد، اگر نه اعتراض آنها چندان جدی نخواهد بود.

 

فولاد؛ درگیر نشو!

اگرچه فولاد بااستعدادترین تیم فوتبال ایران از نظر میانگین سنی است اما آنها کمتر سهمی در اردوهای ملی داشته‌اند. از جمع بازیکنان فولاد احتمال حضور بختیار رحمانی، مهرداد جماعتی، سوشا مکانی، سروش رفیعی و عبداله کرمی در اردوی تیم هست اما چندان امیدی به دعوت حتی یکی از این بازیکنان نیست، مگر آنکه آنها از امروز چشم‌ها را خیره کنند. با این تفاسیر خیلی بعید است که فولاد برای فدراسیون فوتبال دردسر خاصی ایجاد کند.

لژیونرها نگران نیستند!

 لژیونرها  تا پایان رقابتهای این فصل تیم هایشان در اختیار کی روش نخواهند بود . خب ، البته کی روش ظاهرا نگران آنها نیست چون عقیده دارد ملی پوشهای لژیونر زیر دستان آدم هایی به تمرین مشعول اند که مثل خودش اهل فن اند و این همان مسئله ایست که مربیان داخلی را عصبی می کند . به خصوص قلعه نویی و کرانچار که کی روش هر وقت توانسته نیشی به آنها زده . به هرحال دژاگاه ، شجاعی ، جباری ، داوری ، گوچی و جهانبخش خیلی دیرتر از بقیه به اردو خواهند آمد و همین مسئله ضرورت حضور نیروهای داخلی را بیشتر می کند. 

نکته : موضوع مهم این است که این ماجرا راه حل واقعی ندارد و فقط یک طرف باید کوتاه بیاید. طرفی که بنا به سوابق کارلوس کی روش نیست!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید