پیشنهاد دائمی شدن طرح زوج و فرد از در منازل

مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه دوشنبه و سه‌شنبه با وارونگی هوا روبه‌رو می‌شویم، گفت: هم‌اکنون نامه‌ای برای شورای عالی ترافیک در دست تدوین است مبنی بر اینکه در ۶ ماه دوم سال طرح زوج و فرد از در منازل دائمی شود.

محمد هادی حیدرزاده اظهار داشت: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه به دلیل شرایط سکون و پایداری هوا به احتمال زیاد در ساعات اولیه صبح با پدیده وارونگی هوا روبه‌رو می‌شویم.

مدیرکل محیط زیست استان تهران افزود: بر همین اساس با افزایش غلظت آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و منوکسید کربن مواجهه می‌شویم؛ بر همین اساس کمیته کاهش آلودگی هوا استمرار طرح زوج و فرد خودرو از در منازل و توقف فروش روزنامه آرم‌های طرح ترافیک را در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون نامه‌ای برای شورای عالی ترافیک در دست تدوین است. مبنی بر اینکه در شش ماه دوم امسال طرح زوج و فرد از در منازل دائمی شود.

مدیرکل محیط زیست استان تهران یادآور شد: این طرح به پیشنهاد کمیته مواقع اضطرار است.

حیدرزاده با بیان اینکه طی روزهای آینده مدارس به دلیل آلودگی هوا تعطیل نمی‌شوند، ادامه داد: البته زنگ ورزش و فعالیت بدنی در تمام مقاطع تحصیلی استان تهران متوقف می‌شود.

به گزارش افکارنیوز، وی درباره عدم هماهنگی پلیس و محیط زیست در مورد اجرای طرح زوج و فرد از در منازل خاطرنشان کرد: ‌عدم هماهنگی در کار نبوده است، این یک اشتباه در انعکاس رسانه‌ای بوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید