پیشرفت ۲۵ درصدی احداث ترمینال خارجی فرودگاه اردبیل

ترمینال خارجی شامل ساختمان اصلی با هفت هزار و ۹۰ مترمربع و محوطه با ۱۶ هزار و ۴۰۰ مترمربع می‌شود که با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال در حال احداث است

به گزارش پرتال خبری اردبیل نیوز به نقل از روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور، مصطفی صفایی مدیرکل فرودگاه اردبیل ضمن اعلام این خبر گفت: شرایط نامساعد جوی طی شش ماهه دوم سال ۹۱ روند اجرایی را کند کرده بود، اما امسال روند ساخت ترمینال خارجی فرودگاه اردبیل تسریع شده است.

صفایی گفت: ترمینال خارجی شامل ساختمان اصلی با هفت هزار و ۹۰ مترمربع و محوطه با ۱۶ هزار و ۴۰۰ مترمربع می‌شود که با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال در حال احداث است.

مدیرکل فرودگاه‌های اردبیل با بیان اینکه پروه ترمینال خارجی ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است افزود: سازه‌های ساختمان جانبی با سقف کامپوزیت به‌طور کامل انجام شده و در حال حاضر ستون‌های ساختمان اصلی در حال نصب است.

وی اظهار امیدواری کرد؛ این طرح سال آینده به بهره‌برداری برسد. به گفته صفایی با بهره‌برداری از این پروژه علاوه بر کاهش ترافیک مسافران در زمان پیک، ترمینال داخلی و خارجی فرودگاه اردبیل جدا و ارائه خدمات مطلوب و استاندارد تسهیل خواهد شد.

به گزارش اردبیل نیوز، صفایی با اشاره به مشارکت استانداری در تامین اعتبار این پروژه یادآور شد؛ بخش عمده‌ای از اعتبارات این پروژه توسط شرکت فرودگاه‌های کشور تامین می‌شود که تاکنون بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده است.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید