پیشی گرفتن طلاق بر ازدواج در اردبیل

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل از پیشی گرفتن طلاق بر امر ازدواج در استان اردبیل بر اساس آخرین آمار و ارقام مستند خبر داد.

به گزارش اردبیل نیوز: در نیمه اول امسال بیش از یک هزار و ۱۸۷ مورد طلاق در استان اردبیل به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل طلاق ثبت شده در استان اردبیل ۱۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

عبدالله امینی در گفت‌وگو با فارس در اردبیل اظهار داشت: وی با اعلام اینکه هر چهار ساعت یک طلاق و در هر روز شش مورد طلاق در استان اردبیل به ثبت می‌رسد، یادآور شد: نرخ خام طلاق ۱.۹ در هزار یعنی به ازای هر هزار نفر جمعیت استان اردبیل دو مورد طلاق اتفاق می‌افتد.

این مسئول تصریح کرد: در نیمه اول سال ‌جاری بیش از ۹ هزار و ۲۸۸ مورد ازدواج در این استان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش ۳ درصدی را در ثبت ازدواج شاهد هستیم.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل ادامه داد: در استان اردبیل به طور متوسط هر روز ۱۵ مورد و هر ساعت ۲ مورد ازدواج در دفاتر رسمی به ثبت می‌رسد که در قیاس با طلاق وضعیت ازدواج در حد پایینی است.

امینی نرخ خام ازدواج را ۱۵.۶ در هزار یعنی به ازای هر هزار نفر جمعیت استان اردبیل ۱۵ مورد ازدواج به ثبت می‌رسد که این رقم قابل تامل است.

وی از افزایش نمایندگی ثبت احوال در مناطق مختلف استان اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: سه نمایندگی ثبت احوال در هفته بسیج در شهرهای ارشق، اصلاندوز و شاهرود خلخال به اداره تبدیل شده و ما شاهد بهره‌برداری ساختمان این ادارات در شهرهای یاد شده بودیم.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل با بیان اینکه در یک سال گذشته نمایندگی ثبت احوال در آبی‌بیگلو، کورائیم، فیروز و عنبران را فعال کردیم، افزود: در راستای ارتقای تشکیلات پست سازمانی تعداد پست‌های سازمانی از ۱۶۷ مورد به ۲۲۲ پست ارتقا یافت و در این مدت تغییر وضعیت ۷۲ نفر قرارداردی به پیمانی را شاهد بودیم.

امینی عنوان کرد: در دو سال گذشته با جذب ۱۰۲ نفر نیروی جدید در مناطق مختلف استان اردبیل تعداد نیروهای ما در ثبت به به ۱۸۰ نفر افزایش یافت و به دلیل آنکه ثبت احوال یک سازمان حاکمیتی است ما بیش از ۲۵ نفر سرایدار نیز به شکل کار معین استخدام کردیم که اغلب افراد کم سواد و مربوط به خانواده‌های ایثارگران بودند.

این مسئول در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل از صدور احکام رسمی فرزندان ایثارگر در این اداره کل خبر داد و اظهار داشت: در این زمینه برخی از مشکلاتی که به وجود آمده بود، برطرف شده و یا در حال رفع است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید