پوشش بیمه ای داروهای بیماریهای قلبی مطلوب نیست/ کاهش سن بیماران قلبی


به گزارش خبرنگار مهر، دکتر فریدون نوحی روز جمعه در حاشیه همایش آتروترومبوز که در هتل آزادی برگزار شد، افزود: خوشبختانه درحال حاضر بیماران قلبی برای تهیه دارو با پرداخت بخش قابل توجهی هزینه ها از جیب خود مشکل جدی ندارند زیرا تولیدات داخلی خوب است و به دلیل حساسیت و نگاه مثبت به داروهای قلبی از کیفیت خوبی نیز برخوردارند.


رئیس بیمارستان قلب شهید رجایی ادامه داد: امیدواریم با توجه به برنامه ریزیهایی که در مسائل بهداشت و درمان کشور از سوی رئیس جمهور و وزیر بهداشت صورت گرفته است در آینده نزدیک شاهد حمایت حداکثری بیمه ها از داروهای بیماران قلبی و عروقی باشیم.


وی با اشاره به اینکه سن ابتلا به بیماریهای قلبی در کشور کاهش یافته است تصریح کرد: این امر به دلیل زندگی در جوامع ماشینی به وجود آمده است. چرا که در گذشته فعالیتهای فیزیکی زیاد و تحرکهای کافی در اغلب افراد وجودداشت. اما زندگی ماشینی و کم تحرکی در حال حاضر به شیوع انواع بیماریها از جمله بیماریهای قلبی و عروقی دامن زده است.


نوحی هشدار داد: افرادی که بدون هیچگونه تحرکی ساعتها پشت رایانه یا میزکار می نشینند و در عین حال خوراکیهای خیلی چرب، شور و یا شیرین مصرف می کنند در معرض خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی قرار دارند.


وی افزود: اگر فردی چاق و مبتلا به دیابت باشد مصرف بیش از حد خوراکیهای مذکور گرفتاری ناشی از ابتلا به بیماریهای قلبی را دروی افزایش می دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید