پل کابلی جایگزین تقاطع غیرهمسطح ایستگاه سرعین – اردبیل می‌شود

اجرای فاز اول پروژه تقاطع غیرهمسطح ایستگاه سرعین – اردبیل در بودجه سال ۹۲ پیش‌بینی شده که با ایجاد تغییراتی در طرح اولیه به صورت کابلی اجرایی می‌شود.

اردبیل نیوز: به گزارش ایسنا، صدیف بدری در جلسه دستورالعمل اجرایی بودجه سال ۹۲ شهرداری اردبیل که عصر روز چهارشنبه در محل سالن کنفرانس شهرداری اردبیل برگزار شد، افزود: فاز اول احداث تقاطع غیرهمسطح ایستگاه سرعین در بودجه سال ۹۲ قید شده و از بهمن ماه سال جاری تدارک عملیات اجرایی صورت گرفته تا حداقل از اوایل فصل کاری سال ۹۲ عملیات اجرایی این پل روگذر با جدیت آغاز شود.

بدری از ارسال تیمی از واحد عمران شهرداری اردبیل برای بازدید از طرح بزرگراه طبقاتی صدر تهران خبر داد و افزود: انتظار داریم این تیم با هماهنگی صورت گرفته پس از دیدار و انجام مشاوره با معاونت عمرانی شهرداری تهران از تجربیات این عزیزان در ساخت این بزرگراه برای اجرای هرچه بهتر تقاطع غیرهمسطح ایستگاه سرعین بهره ببرند.

وی همچنین ضرورت به روزرسانی طرح سابق پل روگذر ایستگاه سرعین را یادآور شد و با بیان اینکه می‌توانیم طرحی بسیار زیبا، ویژه و ظریف در این منطقه پرتردد از شهر اجرا کنیم، افزود: در نظر داریم بخشی از پل روگذر ایستگاه سرعین را که از روی رودخانه بالیقلو عبور می‌کند را به صورت کابلی اجرا کرده و طرح کابلی را جایگزین طرح سابق این پل کنیم.

شهردار اردبیل در این جلسه از شهرداران مناطق نصب پل‌های عابرپیاده مکانیزه در مناطق و تقاطع‌های پرازدحام شهر و استفاده از آسانسورهای ویژه ۱۰ نفره در این پل‌ها را خواستار شد و افزود: طراحی پل‌های مکانیزه عابرپیاده را به صورتی انجام دهیم تا رفت با آسانسور بوده و برگشت عابرین نیز با پله برقی انجام بگیرد.

بدری رقم بودجه سال ۹۲ شهرداری اردبیل را بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان ارزیابی کرد و توجه جدی به انجام مطالعات احداث متروی اردبیل در برنامه‌های مدیران و شهرداران مناطق را با توجه به طرح جامع شهر اردبیل و گنجاندن آن در بودجه سال ۹۲ را ضروری دانست و تصریح کرد: انجام مطالعات مدیریت ترافیک شهری و اجرای طرح ترافیک و ایجاد محدودیت ترافیکی در بخش‌های هسته‌ای شهر، احداث دو واحد پارکینگ طبقاتی در نقاط مختلف شهر، انتقال پایانه مسافربری بین شهری و بازار آهن فروشان و پارکینگ سازمان اتوبوسرانی به خارج از محدوده شهر، اجرای مسیر ویژه پیاده راه در یکی از معابر اردبیل و اجرای سنگ فرش در این مسیر، ایجاد حداقل ۲ پارک بزرگ گردشگری در مجموعه دریاچه شورابیل و شروع عملیات اجرایی پارک صخره‌ای این مجموعه، ایجاد مسیر ویژه دوچرخه سواری در حاشیه رودخانه بالیقلو و رینگ دور شورابیل با تعبیه ایستگاه‌های مخصوص کرایه و توقف دوچرخه، مطالعه اجرای خط اتوبوس های تندرو موسوم به BRT در مسیر خیابان امام خمینی(ره) اردبیل از میدان بسیج تا میدان آزادگان، اجرای آبنمای رودخانه بالیقلو، ادامه آسفالت معابر، توسعه فضای سبز، اصلاح هندسی معابر، اصلاح تابلوهای راهنمای شهری و درج اسامی کلیه معابر و تقاطع‌های اصلی شهر بر روی این تابلوها و نیز توجه به زمینه‌هایی که موجب تقویت و افزایش درآمد شهرداری می‌شود را از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در بودجه سال ۹۲ شهرداری اردبیل عنوان کرد.

شهردار اردبیل در ادامه سخنان خود در جلسه دستورالعمل اجرایی بودجه سال ۹۲ شهرداری اردبیل از راه‌اندازی سیستم کارت شهروندی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: تکمیل این طرح تقریبا مراحل نهایی خود را سپری می‌کند.

بدری هزینه اجرای این طرح را ۴۰۰ میلیون تومان بیان کرد و با اشاره به توافقات و مذاکرات صورت گرفته در خصوص راه‌اندازی این سیستم در شهر اردبیل، اجرای موفق طرح کارت شهروندی در شهرهای شیراز، اراک، یزد و سنندج را خاطرنشان کرد و گفت: در صورت همکاری اتوبوس‌های بخش خصوصی سازمان اتوبوسرانی، می‌توانیم این طرح را تا دهه فجر امسال به مرحله اجرایی برسانیم.

این مقام مسئول در خصوص موارد کاربرد سیستم کارت شهروندی اظهارکرد: این سیستم که جایگزین مناسبی برای روش سنتی دریافت کرایه در سیستم حمل و نقل درون‌شهری است؛ به گونه‌ای طراحی شده که علاوه بر کاربرد آن در اتوبوس‌ها، پارکینگ‌های عمومی شهری، سیستم تاکسیرانی شهر اردبیل و ورودی شهربازی مجموعه شورابیل را نیز می‌توان به این سیستم مجهز کرد.

وی مجهز بودن به مکان یاب ماهواره‌ای GPS و امکان قابل کنترل بودن اتوبوس‌ها در ساعات پیک ترافیک در جهت ایجاد تسهیل در خدمت‌رسانی به موقع به شهروندان را از دیگر مزیت‌های سیستم کارت شهروندی برشمرد و گفت: در تلاش هستیم این سیستم را در موعد مقرر به بهره‌برداری برسانیم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اردبیل نیز در این جلسه از در دست مطالعه بودن طرح ۴ تقاطع غیرهمسطح در نقاط مختلف شهر اردبیل خبر داد و افزود: مطالعه ساماندهی تابلوهای ترافیکی با هزینه کرد ۱۰۰ میلیون تومان، تکمیل مرکز کنترل ترافیک شهر اردبیل با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان و نیز اصلاح هندسی معابر با اعتبار پیش‌بینی شده ۳۰۰ میلیون تومانی از سری برنامه‌های قید شده این معاونت در بودجه سال ۹۲ شهرداری اردبیل است.

ابراهیم سیفی نصب سه پل مکانیزه عابر پیاده در مناطق پررفت و آمد شهر و نصب چراغ راهنمای خورشیدی در ۱۰ چهارراه شهر اردبیل را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای سال ۹۲ از سوی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اردبیل برشمرد.

همچنین معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهرداری اردبیل در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، تهیه بودجه سال ۹۲ شهرداری اردبیل را بر اساس سیاست‌های کلان دولت، مصوب مالی و بخش نامه ابلاغی بودجه‌ای که سالانه به شهرداری‌ها ابلاغ می‌شود، اعلام کرد.

اکبر صمدی با بیان اینکه سال ۹۲ اولین سالی خواهد بود که بودجه شهرداری اردبیل برشی از برنامه ۵ ساله توسعه را دارد، افزود: بودجه سال ۹۲ شهرداری اردبیل بر اساس درآمد سرانه ۳۰۰ هزار تومان قرار است حدوداً به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان بسته شود.

وی در پایان این گفت وگو تصریح کرد: در بودجه سال ۹۲ درآمدها در ۵ بخش پیش‌بینی شده که بخشی از محل درآمد محلی و طبق روال گذشته بوده، بخشی مربوط به واگذاری اموال سرمایه‌ای، بخشی از درآمدها نیز حاصل از اجرای طرح‌ها و سرمایه گذاری‌ها و همچنین شامل درآمدهایی از محل اختصاص اعتبارات ملی و استانی خواهد بود.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید