زندگینامه پریسا گلدوست + عکس

زندگی نامه پریسا گلدوست بر گرفته از ویکیپدیا به همراه عکس

پریسا گلدوست بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر متولد۹ آبان ماه ۱۳۵۴ در تهران است . وی در در آثاری همچون «تلاقی»، «کارناوال مرگ»، «دوزخ، برزخ، بهشت» «خواهران غریب» و «پاکباخته» «تو را دوست دارم» سریال «در قصه ها زندگی می کنند» سریال تلویزیونی «هزاران چشم» «برگی برای زیتون» و مجموعه تلویزیونی «برای آخرین بار» به عنوان «بازیگر» حضور داشته است.

بیوگرافی هنری پریسا گلدوست

پریسا گلدوست نخستین بار در سینما حضور یافته و سال ۱۳۷۴ در فیلم پاکباخته به کارگردانی غلامحسین لطفی بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال زمانه، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای او محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون علیرضا خمسه، اکبر عبدی، حمیده خیرآبادی و پرند زاهدی را تجربه کرد.

وی در سال ۱۳۹۱ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم او در این سال، بازیگری در سریال زمانه به کارگردانی حسن فتحی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی پریسا گلدوست بازی در سریال زمانه بوده است. ایشان سال ۱۳۹۱ سریال زمانه نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با حسن فتحی همکاری داشته است. خانم گلدوست توانست با بازی در سریال زمانه تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر حمید گودرزی، پریناز ایزدیار، حسین محجوب و امید روحانی بر تجارب او افزود.

پریسا گلدوست علاوه‌بر سریال زمانه، سال ۱۳۷۴ در فیلم خواهران غریب نیز بازی کرده است. او این‌بار با کیومرث پوراحمد یعنی کارگردان فیلم خواهران غریب و هنرمندانی چون خسرو شکیبایی، افسانه بایگان، پروین دخت یزدانیان و الهه علی‌یاری همکاری داشت.

در این سال‌ها گلدوست با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران سیامک اشعریون با ۲ مرتبه و حمیده خیرآبادی با ۲ مرتبه بیشترین همکاری را با پریسا گلدوست داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای در بیوگرافی پریسا گلدوست آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است. پریسا گلدوست را باید بیشتر بازیگر سینما بدانیم چرا که ۶۰% آثار وی سینمایی و ۴۰% آثارش تلویزیونی است. در واقع او از مجموع ۵ اثری که در کارنامه دارد، در ۳ اثر در سینما با نام‌های فیلم تو را دوست‌دارم، فیلم پاکباخته و فیلم خواهران غریب به ایفای نقش پرداخته و در ۲ اثر در تلویزیون با نام‌های سریال زمانه و سریال هزاران چشم بازی کرده است.

پریسا گلدوست بی حجاب

علت کم کاری پریسا گلدوست

پریسا گلدوست بازیگر فیلم های سینمایی «خواهران غریب» و «پاکباخته» است. حضور کمرنگ این بازیگر بر پرده سینما، ما را بر آن داشت که جویای حال او و دلایل کم کاریش شویم.

وی در مورد کم کاری خود گفت: اخیراً در سریال اپیزودیک «در قصه ها زندگی می کنند» به کارگردانی داوود بیدل بازی می کردم. اکنون مشغول همکاری با مجید نیامراد برای ساخت فیلم سینمایی هستم که ترجیح می دهم در حال حاضر توضیح بیشتری درباره آن ندهم . چند پیشنهاد بازی در سریال و فیلم داشته ام که در حال بررسی آن ها هستم. پیش از بازی در سریال داوود بیدل نیز با شادی شایان فر در ساخت مجموعه ای همکاری می کردم.

او با اشاره به اینکه حدود دو سال و نیم با تلویزیون و سینما قهر بوده، عنوان کرد: ۲۲ سال به حرفه بازیگری اشتغال داشته ام، اما متاسفانه به دلیل بی توجهی و قدرنشناسی، اکنون در جایی که باید باشم، قرار ندارم. امثال ما که سال ها در این عرصه زحمت کشیده ایم به شدت با بی عدالتی مواجه هستیم.

پریسا گلدوست

باج ندادم و به مهمانی شبانه نرفتم

بازیگر فیلم سینمایی «تو را دوست دارم» همچنین در ادامه اضافه کرد: خیلی از مسائل دست به دست هم داده است تا این اتفاق برای من و خیلی از بازیگران دیگر رقم خورده است. من نیز جزو بازیگرانی هستم که باج نداده ام و در مهمانی های شبانه حضور نداشته ام و این باعث شده است تا حقم خورده شود.

پریسا گلدوست با بیان اینکه از سال ۱۳۷۲ وارد عرصه بازیگری شده ام، اظهار داشت: در برخی موارد پولم را خوردند، بعضی از تهیه کنندگان تمایل دارند تا از بازیگرانی استفاده کنند که هم فاز خودشان باشد و دستمزد هم به آنان می دهند، هرچند که توان و دانش بازیگری را نداشته باشند، اما بازیگرانی مثل من که در کار خود حرفه ای هستیم، به دلیل اینکه با آن ها هماهنگ نشدیم، کنار گذاشته شدیم.

پریسا گلدوست با تاکید بر این موضوع که به هیچ فیلمسازی باج نمی دهم و دستمزد نیز دریافت می کنم، خاطر نشان کرد: به نظرم سیستم دچار اشکال است. در مواردی از افراد با دریافت مبالغی به عنوان بازیگر در ساخت فیلم ها و سریال ها استفاده می شود. گاهی نیز از دوستان و آشنایان برای بازی در آثار بهره برده می شود.

خانم گلدوست که به گفته خود به دلیل نامساعد بودن شرایط در سینما و تلویزیون قصد مهاجرت کرده بود، ادامه داد: چند تن از دوستانم که در زمانی دیگر نام آنان را خواهم برد، از این اقدام من جلوگیری کرده و مانعم شدند. علاقمندم در کشور خودم فعالیت کنم. ولی واقعاً چرا نباید قدر هنرمندانی چون سوسن تسلیمی دانسته شود تا از ایران بروند؟

پریسا گلدوست ضمن ابراز امیدواری نسبت به سال ۹۵، یادآور شد: امسال شاهد اتفاقات خوشآیندی در عرصه سینما و تلویزیون بوده ایم، نمی گویم راضی بوده ام، اما تکان هایی خورده است. از این پس تنها با حرفه ای ها کار خواهم کرد. برخی افراد با نام تهیه کننده و کارگردان به این حرفه ورود می کنند و در آخر متوجه می شویم که بساز و بفروش هستند.

پریسا گلدوست بازیگر

عضو خانه سینما

پریسا گلدوست با بیان این موضوع که عضو خانه سینما نیستم، گفت: پس از سال ها فعالیت، بیمه نیز ندارم. نظارت بر هنرمندان ایراد دارد و باید گفت صفر است. کسی نیز پاسخگوی این وضعیت بی در و پیکر نیست. عده ای خاص در اکیپی مشغول به کار می شوند و جا برای نفس کشیدن بقیه وجود ندارد.

برای دریافت وجه قراردادی، به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کردم و با وجود اینکه قرارداد داشتم، به من اعلام کردند باید برای دریافت این مبلغ ۵ سال دوندگی کنی، پس از آن بگذر. تعدادی افراد بی منطق حقوق دریافت می کنند و حق ما را می خورند.

به گزارش ملکانه، پریسا گلدوست در پاسخ به این سوال که شما به عنوان یک هنرمند خانم، چطور در زمان بیکاری گذران زندگی می کردید، عنوان کرد: بسیار سوال خوبی است. این پرسش را مسئولان باید داشته باشند که شما به عنوان یک خانم چگونه امرارمعاش می کنید.

مشکلات بسیار است و به شدت دلگیرم. چرا باید بارها و بارها به دنبال وام ده ملیون تومانی بروم و بیایم؟ فیلم هایی ساخته می شود تا تنها جیب افرادی پر شود. در صورتیکه امسال حرکت درستی اتفاق نیفتد، هنر را می بوسم و کنار میگذارم.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید