پروژه‌های مشارکتی احیای بافت‌های فرسوده را تسهیل می‌کند

مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان استان اردبیل گفت: اجرای پروژه‌های مشارکتی در احیای بافت‌های فرسوده اقدامی قابل قبول است.

علی غفاری: مشارکت ساکنین محدوده بافت‌های فرسوده شهری و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی عزمی ملی و عمیق در زیر‌سازی و نوسازی بافت‌های فرسوده است.

وی خاطرنشان کرد:‌ روش‌های مشارکتی متنوعی در بافت‌های فرسوده شهری به کار گرفته می‌شود و این قسمت از شهر قابلیت سازگاری با شیوه‌های مختلف ساخت را داراست که عمدتاً میل و رغبت به اجرای طرح‌های مشارکتی در آنها مورد پسند است.

مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان استان اردبیل یادآورشد: در همین راستا شرکت عمران و مسکن‌سازان اردبیل نیز تمایل به مشارکت داشته و به جای صرف منابع در یک پروژه به صورت تملکی و اجرا می‌تواند با مشارکت در چندین پروژه از بازده و بهره‌وری بیشتری برخوردار شود.

غفاری احیای بافت فرسوده را جزو الویت‌های شرکت عمران و مسکن‌سازان اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه شرکت عمران و مسکن‌سازان استان اردبیل کارگزار و نماینده رسمی شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهرهای ایران بوده و وظیفه اجرایی کارها بر عهده این شرکت است طبعاً بحث عمده و اعظم کارهای شرکت صرف انجام امورات شرکت مادر تخصصی شده و بسیاری از کارهای اجرایی را شرکت عمران و مسکن‌سازان در سطح استان مدیریت، هدایت و اجرا می‌کند.

مطالعه طرح بهسازی چهار شهر با ۶ میلیارد ریال اعتبار

وی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل به مطالعات انجام یافته و در دست اقدام شرکت در حوزه بافت‌های فرسوده اشاره کرد و بیان داشت: مطالعات و تهیه طرح بهسازی بافت فرسوده شهرهای اردبیل، خلخال، مشگین‌شهر و پارس‌آباد با انتخاب مشاورین با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان استان اردبیل افزود: مطالعات شهرهای اردبیل، خلخال و پارس‌آباد با سیر مراحل قانونی به تصویب کمیسیون ماده ۵ رسیده و مصوب شده است.

غفاری تصریح کرد:‌ مطالعات مشگین‌شهر نیز با طرح و تصویب در کمیته فنی مربوطه در مرحله طرح در کمیسیون ماده ۵ قرار دارد.

وی ادامه داد: اتمام مطالعات سکونتگاه‌های غیر‌رسمی شهر اردبیل نیز در حال پیگیری و اقدام بوده و مطالعات سکونتگاه‌های غیر‌رسمی شهر پارس‌آباد به پایان رسیده و در ستاد توانمند‌سازی سکونتگاه‌های غیر‌رسمی استان مطرح شده و به تصویب خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان استان اردبیل در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل اذعان داشت: در نظر داریم تا به پروژه‌های تعریف شده جامه عمل پوشانده و پروژه‌های پیش‌بینی شده در مطالعات مربوطه را به نحو مطلوب اجرایی کنیم.

منبع: فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید