پرواز پهپادهای ایرانی تا عمق تل‌آویو

فرمانده هوا فضای سپاه گفت: ‌اکنون پهپادهای ایرانی توان پرواز تا سرزمین‌های اشغالی را دارند که «شاهد ۱۲۹» ‌یکی از آنها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار امیرعلی حاجی‌ زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران ظهر امروز در همایش «ناگفته‌های RQ-170» گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی توطئه دشمنان با نظام اسلامی آغاز شد.

سردار امیرعلی حاجی‌ زاده با اشاره به این که تاکنون مقابله با انقلاب اسلامی به عنوان عنصر ثابت اقدامات خصمانه دشمنان مطرح بوده است، افزود: آنها از هر شیوه‌ای برای نابودی و ضربه زدن به انقلاب استفاده کردند، ولی هرگز موفق نشدند.

وی یادآور شد: آنها همیشه یک موضوع را به عنوان موضوع محوری انتخاب و سایر موارد  در حاشیه قرار می‌گیرد، همانند جنگ تحمیلی که در آن گزینه سیاسی محور بود و اقتصاد و فرهنگ در حاشیه قرار داشت.

فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اکنون جنگ اقتصادی محور است و دیگر گزینه‌ها در حاشیه قرار دارد، اما انگار در کشور این موضوع درست تبیین نشده که درگیر جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و مسئولان متوجه این موضوع نیستند.

به گفته حاجی زاده، امروز جنگ اقتصادی مطرح بوده و افسران این جنگ بانک‌ها، تولیدکنندگان، کشاورزان و فعالان اقتصادی هستند.

وی تصریح کرد: دشمن به نحوی رفتار می‌کند که سایه تهدید را همیشه احساس کنیم و در این راستا از همه گزینه‌ها برای مقابله با ملت استفاده کرده است.

سردار حاجی‌ زاده یادآور شد: همین افراد در سوریه نیز درپی جنگ داخلی بوده و نیروهای مسلح را از بیرون وارد کردند، آنها ابتدا کشور را درگیر اختلافات مذهبی کرده و در انتها به گزینه نظامی روی می‌آورند.

وی گفت: در ۸ سال دفاع مقدس، رژیم صهیونیستی اتاق فکر عراق بود و ما هیچ یار و یاوری نداشتیم اما با تکیه بر خداوند و استفاده از مقدورات خودی مقابل دشمن ایستادیم.

وی گفت: غربی‌ها از همه شیوه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استفاده کرده‌اند و امروز شیوه مدنظر آن‌ها جنگ اقتصادی است و آنچه ما در این ۳۵ سال می‌بینیم یکپارچگی نظام سلطه علیه ما بوده و تنها موضوعی که شرق و غرب را در کنار هم قرار داد جنگ عراق علیه ایران بود.

فرمانده هوافضا سپاه در ادامه بیان کرد: در جنگ عراق علیه ایران، ۳۰ کشور همکاری داشتند که در منطقه در صدر آن عربستان ، کویت و رژیم صهیونیستی  بودند و در کل جهان هم آمریکا و شوروی حمایات‌ ویژه‌ای از عراق داشتند به طوری که آمریکا با هواپیماهای جاسوسی و ماهواره‌ها به نیروهای بعثی اطلاعات می‌داد.

سردار حاجی زاده گفت: ما ساخت موشک را در سال ۶۳ آغاز کردیم در حالی که موشکهای ما خیلی دقیق نبود اما امروز موشک‌های ما نقطه می‌زنند در زمینه پهپاد نیز هواپیماهای اولیه ما در عمق ۳ کیلومتری پرواز می‌کردند اما امروز این توان وجود دارد که تا سرزمین‌های اشغالی پرواز کنند؛ البته در این زمینه شاهد ۱۲۹ ‌یکی از ده‌ها پهپادی است که می‌تواند تا عمق تل‌آویو پرواز کند.

وی نشاندن RQ-170 را لطفی الهی دانست و خاطرنشان کرد: این پهپاد سامانه رادارگریز ویژه‌ای دارد که دمای هواپیما با محیط یکسان می‌شود و همچنین صدای آن بسیار کم است و امروز از این پهپاد دهها پروژه در دست اقدام است.

فرمانده هوافضا سپاه با اشاره به این که نیازی به موشک‌های قاره‌ پیما نداریم، افزود: اما اکنون فناوری ساخت این موشک‌ها را باتوجه به ارسال ماهواره داریم، اما دشمنان ما به ما نزدیک هستند و نیازی به صرف هزینه‌های بالا نیست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید