پرداخت تسهیلات خوداشتغالی در اولویت برنامه‌های کمیته امداد

مدیر کمیته‌ امداد شهرستان نمین گفت: پرداخت تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی همچنان در اولویت برنامه‌های کمیته امداد قرار دارد تا بتوانیم بخشی از مددجویان را با رساندن به مرز خودکفایی یاری کنیم.

 پرویز قاسم‌نژاد پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی طرح‌های خود اشتغالی کمیته امداد شهرستان نمین اظهار داشت: در راستای پرداخت تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی به مددجویان کمیته‌ امداد در شهرستان نمین در آبان ماه سال جاری ۲۰ فقره اعطای تسهیلات صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: بالغ بر ۹۶۰ میلیون ریال تسهیلات در قالب خود‌اشتغالی، مشاغل خانگی و کارانگیزی از محل منابع امدادی و همچنین بانک‌های عامل پرداخت شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان نمین با اشاره به اینکه در طول این مدت، تعداد چهار مورد مشاغل خانگی برای نیازمندان ایجاد شده است، گفت: جهت ایجاد این تعداد مشاغل خانگی، بالغ بر ۱۸۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

این مسئول با بیان اینکه جهت ایجاد ۹ فقره خود‌اشتغالی برای متقاضیان افزون بر ۷۱۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است، یادآور شد: بالغ بر ۱۹۰ میلیون ریال از این مبلغ از طریق منابع امدادی تامین شده است.

قاسم‌نژاد تصریح کرد: همچنین بالغ بر ۷۰ میلیون ریال تسهیلات کارانگیزی برای هفت نفر از متقاضیان پرداخت شده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر نیز متقاضیان دیگری تشکیل پرونده داده و در نوبت دریافت وام هستند.

مدیر کمیته امداد شهرستان نمین افزود: کارشناسان اشتغال و خودکفایی با برگزاری دوره‌های آموزشی و بازدید مرحله به مرحله از طرح‌های اشتغالزایی، راهنمایی و راهکارهای موثری را جهت ارتقای سطح کیفی و کمی در کسب و کار به مجریان طرح‌های خودکفایی ارائه می‌کنند.

 قاسم‌نژاد ابراز داشت: در این راستا کارشناسان و ناظران فنی کمیته‌ امداد تعداد ۲۴۰ مورد بازدید از طرح‌های خودکفایی انجام داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی در پایان سخنان خود گفت: پرداخت تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی همچنان در اولویت برنامه‌های کمیته امداد قرار دارد تا بتوانیم بخشی از مددجویان را با رساندن به مرز خودکفایی یاری کنیم.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید