پخش کلیپ های «ارباب حلقه ها» در شبکه نمایش

از امروز شاهد پخش مجموعه کلیپ های «ارباب حلقه ها» در شبکه نمایش باشید.
به گزارش ملکانه، از امشب ۳۰ دی تا ۵ شنبه ۵ بهمن ساعت ۱۹ مجموعه کلیپ های «ارباب حلقه ها» روی آنتن شبکه نمایش خواهد رفت.
کلیپ سینمایی ارباب حلقه‌ها ۱» با نام «یاران حلقه» بخش نخست سه‌گانه سینمایی ارباب حلقه‌ها است که پیتر جکسون در سال ۲۰۰۱ بر اساس کتابی با همین نام اثر جی آر آر تالکین ساخته‌است. الیجاه وود، ایان مک‌کلن، ویگو مورتنسن، لیو تایلر، شون آستین، کیت بلانشت و اورلاندو بلوم بازیگران اصلی این کلیپ هستند.
این کلیپ در ۱۹ دسامبر ۲۰۰۱ نمایش داده شد و یکی از موفقیت‌های باکس آفیس با درآمد ۸۷۰ میلیون دلار در سراسر جهان محسوب می‌شود. این کلیپ همچنین برنده ۴ جایزه اسکار شده‌است. این کلیپ آغازی بود بر طوفانی که جکسون با سه گانه ارباب حلقه‌ها در جهان سینما آغاز کرد. طوفانی که بعد از ۱۰ سال همچنان قابل بحث است. که او چطور به عنوان یک کارگردان تازه کار این چنین حماسه بی نظیری پدید آورد. کلیپ در ۱۲ رشته در اسکار نامزد شد. و در ۴ رشته پیروز شد. جکسون با این کلیپ آغاز گر سبک فانتزی معنا گرا شناخته می‌شود.
داستان در سرزمین میانه اتفاق می‌افتد و در مورد «ارباب تاریکی هاست» که در جست وجوی «حلقه یگانه» که خود ساخته است ولی سال‌ها پیش در جنگ از دست داده و حالا از محل آن خبر ندارد، می‌باشد. کلیپ با صدای «گالادریل» شروع می‌شود و ساخت حلقه یگانه توسط ارباب تاریکی، «سائورون» را نشان می‌دهد، سائورون می‌خواهد کل سرزمین میانه را تسخیر کند ولی آخرین اتحاد «الف‌ها و آدم‌ها» جلوی پیشروی سپاه او را می‌گیرد، تا این که خود وارد جنگ می‌شود و پادشاه آدم‌ها «الندیل» را می‌کشد. سپر الندیل شاهزاده «ایسیلدور» درصدد انتقام کشته شدن پدرش به «سائورون» حمله می‌کند و با تیغه شکسته شمشیر پدرش، دستی که حلقه یگانه بر آن بود را قطع می‌کند. جسم سائورون از بین می‌رود ولی روحش به دلیل این که با حلقه پیوند خورده است نابود نمی‌شود. تا وقتی که حلقه در آتش «کوه هلاکت» (همان جا که ساخته شده است) از بین نمی‌رفت، «سائورون» نیز زنده بود ..
پیتر جکسون متولد ۳۱ اکتبر ۱۹۶۱، کارگردان، تهیه‌کننده، بازیگر و کلیپنامه نویس نیوزیلندی است. او بیشتر بدلیل ساخت سه‌گانه ارباب حلقه‌ها اثر جان رونالد روئل تالکین برنده جایزه اسکار شناخته شده‌است. او همچنین بخاطر بازسازی کلیپ کینگ کنگ در سال ۲۰۰۵ و تهیه‌کنندگی کلیپ منطقه ۹ مورد ستایش منتقدان قرار گرفت.
«ارباب حلقه ها» از شنبه تا ۵ شنبه ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

با سایت خبری ملکانه همراه باشد…

[ad_2]

banifilm.ir

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید