پایش خود اظهاری ۱۶۴ واحد صنعتی در آذربایجان غربی


به گزارش خبرنگار مهر، حسن عباس نژاد ظهر شنبه در کارگاه عملی اندازه گیری آلاینده های هوا در جمع دانشجویان ارومیه با بیان اینکه هم اکنون شش واحد صنعتی در استان به صورت آنلاین پایش می شود اظهارداشت: ۱۶۴ واحد پایش شده هر سه ماه یکبار گزارش کار خود را به محیط زیست استان ارائه می کنند.


وی با بیان اینکه تلاش های مستمری در استان در زمینه جلوگیری از آلودگی منابع طبیعی با برنامه ریزی های دقیق در حال اجراست اعلام کرد:هم اکنون واحد صنعتی آذرباطری، سیمان سفید ارومیه، پویا زرکان تکاب و چند واحد در آذربایجان غربی به صورت آنلاین پایش می شوند.


عباس نژاد در ادامه با اشاره به بازدید های شبانه از واحدهای صنعتی استان افزود: کارشناسان بخش معاونت فنی به همراهی کارشناسان بخش نظارت و پایش از تعدادی واحدهای صنعتی آلاینده شهرکهای صنعتی به صورت شبانه و بدون هماهنگی قبلی بازدید کردند.


وی هدف از این بازدیدها نظارت بر نحوه عملکرد زیست محیطی واحدهای صنعتی عنوان کرد که در این رابطه به تعدادی از واحدهای صنعتی تذکرات لازم داده شد.


روش های اندازه گیری آلاینده ها در هوای محیط، اندازه گیری آلاینده ها در خروجی دودکش های واحد های صنعتی و خروجی های اگزوز خودروها از مواردی بود که در این کارگاه به حاضران آموزش داده شد.


این کارگاه در محل سالن کنفرانس موزه تایخ طبیعی استان آذربایجان غربی برگزار و در پایان دانشجویان بصورت عملی با دستگاه های مربوطه آشنا شدند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید