پاسخ احمدی نژاد به پرسشی که از تلویزیون پخش نشد: همچنان می‌گویم که پاک‌ترین دولت هستیم

صدا و سیما بخش دوم گفت و گوی تلویزیونی رئیس جمهور را به صورت ضبط شده پخش کرد.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرآنلاین، گفت و گوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور قبل از آغاز پرسش خبرنگاران قطع شد و پس پخش سریال تلویزیونی به صورت ضبط شده پخش شد. [ایــنــجــا]

ایرنا در این باره نوشت: سامانه پیامکی اطلاع رسانی دولت (پاد) در پیامکی که در ساعت ۲۳:۱۸برای مخاطبان خود ارسال کرد، نسبت به قطع پخش تلویزیونی گفت وگوی رییس جمهوری با رسانه ها و پخش موسیقی و سریال به جای آن انتقاد کرد.

در متن پیامک پاد آمده است: ˈصداوسیما در اقدامی غیرمنتظره پخش زنده گفت وگوی رادیو تلویزیونی رییس جمهوری را به بهانه پخش آگهی، سریال و موسیقی قطع کرد.»

مهر درباره قطع این گفت و گو نوشت: رئیس جمهور نیز از قطع برنامه مصاحبه تلویزیونی بی اطلاع بوده است.

پس از پخش سریال صدراعظم از شبکه یک سیما، ادامه گفت و گوی زنده رئیس جمهور با پرسش های خبرنگاران ادامه پیدا کرد. ایسنا در خبری با اشاره به اینکه پرسش خبرنگار مهر و پاسخ رییس‌جمهور به وی، از صداوسیما پخش نشد درباره سئوال و جوابی که از تلویزیون پخش نشد نوشت:

خبرنگار خبرگزاری مهر آخرین فردی بود که سوال خود را در قالب انتقاداتی از عملکرد اقتصادی دولت در حوزه‌هایی نظیر اشتغال، هدفمندی یارانه‌ها، وضعیت درآمدها و مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح کرد که در این میان رییس‌جمهور خطاب به این خبرنگار گفت: گویا جای من و شما با یکدیگر عوض شده است.
خبرنگار مذکور گفت که این موارد از دغدغه‌های مردم است که احمدی‌نژاد نیز پاسخ داد: گویا اینها دغدغه‌های ذهنی شماست.
احمدی‌نژاد در پاسخ گفت: خبرگزاری مهر، خبرگزاری وابسته به سازمان تبلیغات است که با پول دولت اداره می‌شود. البته شما در این‌جا بیانیه‌ای را خواندید و اشکالی هم ندارد اما مطمئنا شما پیش هیچ مسئول دیگری نمی‌توانید چنین بیانیه‌ای را بخوانید و فقط پیش احمدی‌نژاد می‌توانید بخوانید. شما بیانیه‌ای را خواندید که یک سری اتهامات به دولت است.
وی یادآور شد: یک فردی مطرح کرده که بزرگ‌ترین فساد اقتصادی در دوره ما اتفاق افتاده، در دوره ما پنج تا جنگ نیز اتفاق افتاده، ارتباط آن به دولت چیست؟ خیلی‌ها کارهای بسیاری می‌کنند اما چه ربطی به دولت دارد؟ آیا دولت نقشی داشته؟ من همچنان می‌گویم که پاک‌ترین دولت هستیم. بله، کسانی که حقوق ثابت می‌گیرند در این یک سال آسیب دیده‌اند. قبل از یک سال چگونه بود؟ آیا آسیب دیدند؟
خبرگزاری مهر پس از پایان گفت و گو با رئیس جمهور متن کامل سئوال از احمدی نژاد را منتشر کرد:

متن کامل سوال خبرنگار مهر از رئیس جمهور/ حاشیه های یک سوال انتقادی
سوال خبرنگار مهر از رئیس جمهور که از سوی رسانه ملی پخش نشد حاوی انتقاداتی نسبت به وعده های گذشته رئیس جمهور و عملکرد وی در حوزه مسائل اقتصادی و معیشتی مردم بود.به گزارش خبرنگار مهر متن کامل سوال خبرنگار این خبرگزاری از رئیس جمهور در گفتگوی تلوزیونی وی با رسانه ها را در زیر می خوانید:

تشکر می کنم از اینکه به حضور رسانه های مکتوب هم حسن توجه داشتید و تلاش کردید تا گفتگوهای تلویزیونی از حالت غیرمنعطف و یکطرفه خود خارج شود.

بحثی که خدمت شما دارم ناظر به مباحث اقتصادی والبته انتقادی است. مباحثی است که دغدغه ذهن مردم است.

در ابتدای دولت فرمودید پول نفت را سر سفره مردم می آورید در حالیکه امروز شاهد این هستیم که ارزش پول و دارایی مردم به یک سوم کاهش پیدا کرده است. وعده دادید ۳ میلیون شغل ایجاد می کنید، اما امروز نمایندگان در مجلس شاهد مراجعات مکرر مردم هستند که بیشترین دغدغه شان افزایش بیکاری و تعطیلی کارخانجات است.

شما در ماجرای هدفمندی یارانه ها مدعی شدید که با اجرای این طرح می خواهید پول در جیب مردم بگذارید اما نظرسنجی که از طریق تلویزیون هم پخش شد نشان داد که بیش از ۸۰ درصد مردم می گویند پول یارانه ها را نمی خواهند و خوستار بازگشت قیمت ها به گذشته هستند.

این در حالی است که دیوان محاسبات نیز در گزارشی تاکید کرده است که نیمی از پولی که به عنوان یارانه نقدی به مردم پرداخت شده است از منابع غیرقانونی بوده است. با این حال اصرار دارید مرحله دوم را هم اجرا کنید و تصمیم داشتید در یک قلم بنزین را به ۲۵۰۰ تومان برسانید که البته مجلس جلوی آن را گرفت.

مهمترین شعاری که شما دادید مبارزه با مفاسد اقتصادی بود و گفتید که می‌خواهید با فساد اکبر مبارزه کنید، حال آنکه بزرگترین پرونده فساد اقتصادی یعنی همان اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در دوران شما اتفاق افتاد. قوه قضائیه را تهدید کردید که کابینه و اطرافیان شما خط قرمز هستند و حتی اجازه رسیدگی به اتهامات آنها را نمی دهید. گفتید پاک ترین دولت بعد از انقلاب هستید در حالیکه بودجه که از مهمترین اسناد انضباطی و مالی کشور است با بالاترین تاخیر در طول تاریخ انقلاب هنوز به مجلس ارائه نشده است .در مورد تحریم ها به درستی گفتید که کاغذ پاره هستند اما امروز همه مشکلات اقتصادی را گردن تحریم ها می اندازید.

همه این وعده ها و عملکرد ها در شرایطی است که امروز رفتارها و گفتارهایی دارید که وحدت شکن است. رفتارهایی که آخرین آنها از سوی رهبر انقلاب غیراخلاقی، غیرقانونی و غیر شرعی اعلام شد. مردم معتقدند که در این وضعیت این نوع رفتارها یک نوع طفره رفتن از پاسخ به مشکلات و مسائلی است که مردم با آن درگیر هستند. مردم می گویند مشکل ما الان معیشت و گرانی است اما از طرفی می بینند که شما مراسمات چند میلیاردی همچون جشن اخیر را در بندرعباس برگزار می کنید. خواهش می کنم به این انتقادات افکار عمومی پاسخ روشن دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید