پادشاه عربستان نگاه مثبتی به روابط با ایران دارد/ تلاش برای توسعه روابط در همه زمینه ها

0
136

سفیر عربستان با اشاره به نگاه مثبت ملک عبدالله پادشاه سعودی به روابط با جمهوری اسلامى ایران اظهار داشت : با توجه به ظرفیت هاى بالاى دو کشور در جهان اسلام شایسته است که روابط در عالی ترین سطح پیگیرى شود.

عبدالرحمان غرمان الشهری سفیر جدید عربستان در آستانه شروع مأموریت خود در تهران با حسین امیر عبداللهیان دیدار و گفتگو کرد.

طرفین در این دیدار با اشاره به تاریخ روابط، همسایگى و اخوت سلامى ، بر اهمیت روابط دو کشور و ارتقاى منافع أمت اسلامى و تقویت صلح و ثبات منطقه تأکید کردند.

سفیر عربستان با اشاره به نگاه مثبت ملک عبدالله پادشاه سعودی به روابط با جمهوری اسلامى ایران اظهار داشت : با توجه به ظرفیت هاى بالاى دو کشور در جهان اسلام شایسته است که روابط در عالی ترین سطح پیگیرى شود. حکمت و درایت رهبران دو کشور در این مسیر مى باشد و در شرایط حساس منطقه و جهان اسلام، هماهنگی و همکاریهای مشترک یک ضرورت است.

وى با تشکر از حمایت های وزارت امور خارجه از وی در شروع مأموریتش، ابراز امیدوارى کرد که در طى مسئولیت خود در تهران بتواند زمینه ساز توسعه و تقویت روابط در همه زمینه ها باشد.

معاون عربی و آفریقاى وزارت امور خارجه با تبیین اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامى ایران در قبال جهان اسلام و عرب گفت:اولویت جمهوری اسلامى ایران روابط با همسایگان و دولت هاى عربی و اسلامى مى باشد و در این خصوص براى عربستان اهتمام ویژه اى قائلیم. جمهوری اسلامى ایران به دنبال تقویت روابط با عربستان در همه ابعاد مى باشد چرا که معتقدیم تأثیر گذارى و پتانسیل هاى بالاى دو کشور توان جهت دهى تحولات منطقه و جهان اسلام به نفع امت اسلامى و خنثى سازى توطئه ها را دارد. در این خصوص مناسب است تبادل هیئت ها در همه سطوح انجام شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر عبداللهیان با تشکر از همکارى سفارت عربستان در تهران در تسهیل امور زوار حج عمره و تمتع و تأکید بر ضرورت تداوم این همکارى اظهار داشت: وزارت امور خارجه از تلاش هاى سفیر و همکارانشان در سفارت در کمک به توسعه روابط حمایت به عمل خواهد آورد.

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

4 × دو =