یک هیات تجاری و شهری اردبیل به باکو سفر کرد

یک هیات اقتصادی و شهری اردبیل برای دیدار با مسوولان جمهوری آذربایجان و تبادل نظر در باره گسترش همکاری های دوجانبه عصر چهارشنبه راهی باکو پایتخت جمهوری آذربایجان شدند.

اردبیل نیوز: این هیات متشکل از صدیف بدری شهردار اردبیل، حسین پیرموذن رییس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل و رییس اتحادیه صادرکنندگان تولیدات کشاورزی این استان و برخی اعضای اتاق بازرگانی می باشد.
سید فرج شهیدی رایزن بازرگانی سفارت ایران در جمهوری آذربایجان در گفت و گو با ایرنا گفته بود، توسعه مناسبات و همکاری های اقتصادی و مهیا ساختن بسترهای لازم برای تشویق و حمایت از بخش هـای خصوصی دو کشور به منظور افزایش مبادلات تجاری و سرمایه گذاری های متقابل، همچنین تجارت کالا و توسعه خدمات گردشگری درمانی و استفاده بهینه از ظرفیت های بالفعل و بالقوه دو کشور از جمله اهداف سفر این هیات به جمهوری آذربایجان است.
وی همچنین از برنامه ریزی برای برگزاری همایش بررسی فرصت‌های صادراتی استان اردبیل در محل رایزنی بازرگانی سفارت ایران در باکو با حضور هیات تجاری استان اردبیل و جمعی از تجار و بازرگانان فعال ایرانی و آذری به منظور معرفی توانمندیهای صادراتی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان، خبر داد.
وی افزود: دیدار و گفت و گو با برخی مقامات جمهوری آذربایجان از جمله دیدار با رییس اتاق بازرگانی و رییس کنفدراسیون کارفرمایان جمهوری آذربایجان از جمله برنامه‌های هیات اردبیلی در این سفر است که طرفین در جریان این دیدارها ضمن بحث و بررسی در خصوص روابط اقتصادی رو به رشد دو کشور، راه‌های تعمیق این روابط را مد نظر خواهند داشت.
رایزن بازرگانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو تاکید کرد: استان اردبیل به عنوان یک استان پیشرو در بعد تولید محصولات کشاورزی و غذایی، مصالح ساختمانی ، جایگاه مناسبی را در بازار جمهوری آذربایجان دارد.
وی تشکیل شرکتهای مشترک تجاری با تجار جمهوری آذربایجان و فعالتر شدن اتاق بازرگانی دو طرف را در افزایش صادرات کالا و خدمات از ایران به جمهوری آذربایجان مهم ارزیابی کرد و تاکید کرد: در این راستا سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز پشتیبانی های لازم را انجام خواهد داد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر جمهوری آذربایجان جزو پنج کشور طرف معامله با بیشترین تراز تجاری مثبت با ایران در سه ماه اول سال ۱۳۹۲ بوده است، افزود: در عین حال ظرفیت های فراوانی برای بسط و توسعه روابط فیمابین و گسترش مبادلات بازرگانی به خصوص استان های مرزی ایران وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید