وضعیت پرداخت تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی در استان مطلوب است

 استاندار اردبیل با مطلوب دانستن وضعیت پرداخت تسهیلات برای مقاوم سازی مسکن روستایی در این استان گفت : امید است شاهد یک حرکت انقلابی در این ارتباط باشیم.

به گزارش اردبیل نیوز از اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اردبیل، مهندس اکبر نیکزاد ، یکشنبه شب در نشست مقاوم سازی مسکن روستایی در استان اردبیل افزود : اقدام شعب بانک های عامل در استان اردبیل در ارتباط با واگذاری تسهیلات مقاوم سازی به متقاضیان ، شایسته تقدیر است اما باتوجه به این که تا پایان دی ماه امسال برای انعقاد قرارداد در این ارتباط فرصت باقی است انتظار می رود که این روند شتاب بیشتری بگیرد.

وی اظهار کرد که موضوع مقاوم سازی منازل مسکونی روستایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در صورت اینکه مسکن روستایی از استحکام کافی برخوردار باشند خیال مردم و مسوولان از وقوع هرگونه حادثه طبیعی راحت می شود.

او با اشاره به اینکه ایران و به خصوص استان اردبیل روی کمربند زلزله واقع است و امکان وقوع زمین لرزه در هر منطقه ای وجود دارد گفت : علم انسان تاکنون نتوانسته است زمان بروز این حادثه طبیعی را مشخص نماید و بنابراین باید ساختمانها مستحکم ساخته شوند تا ساکنان آنها از وارد آمدن خسارات و تلفات هنگام سکونت در این اماکن هراسی نداشته باشند.

استاندار اردبیل افزود : سهمیه استان اردبیل برای مقاوم سازی مسکن روستایی شش هزار و ۴۹۶ فقره است که باید برای آنها به شکل صد در صد قرارداد بسته شود و انتظار می رود که بانکهای عامل قبل از به سر آمدن مهلت نسبت به انعقاد قرارداد و پرداخت تسهیلات مقاوم سازی به متقاضیان باقی مانده اقدام نمایند.

او با اشاره به اینکه دست اندرکاران پرداخت تسهیلات مقاوم سازی هر اندازه تلاش نمایند باتوجه به اهمیت موضوع ، ارزش دارد ادامه داد : در ایران از لحاظ وجود متخصص در این زمینه مشکل خاصی وجود ندارد و فقط باید وقت بیشتری برای این منظور از سوی بانکهای عامل گذاشته شود.

وی ابراز امیدواری کرد که زمانی برسد تا با ساخته شدن تمام منازل روستاییان به شکل مستحکم در استان اردبیل جشن پایان مقاوم سازی مسکن روستایی را در این استان برگزار نماییم.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید