وضعیت جوی مناطق گردشگری اردبیل در روز طبیعت/ پیش بینی جو آرام با افزایش دما

رئیس تحقیقات و پیش بینی هواشناسی استان اردبیل با تشریح وضعیت جوی مناطق گردشگری این استان در روز طبیعت، از استقرار جوی نسبتا آرام، افزایش دما و توام با وزش باد ملایم در اکثر مناطق خبر داد.

اردبیل نیوز: رسول همتی دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: تجزیه و تحلیل نقشه های هواشناسی بیانگر جوی نسبتا آرام با افزایش دما در مناطق گردشگری این استان طی روز سیزدهم فروردین است.

وی افزود: بر این اساس وضعیت جوی در دامنه های سبلان بویژه منطقه گردشگری آلوارس، آبشار گورگور، سردابه ، و منطقه ییلاقی “ویله دره” و سرعین صاف همراه با وزش باد در بعد از ظهر با احتمال رگبار باران به صورت کوتاه و موقتی است.

رئیس تحقیقات و پیش بینی هواشناسی استان متذکر شد: وضعیت جوی مراتع و جنگل های فندقلو، “آلادیزگه” و اطراف تونل محور اردبیل – آستارا صاف تا نیمه ابری با وزش باد و از عصر با احتمال تراکم ابر و مه پیش بینی می شود.

وی شرایط آب و هوایی مناطق بولاغلار، سد یامچی، دریاچه شورابیل، دربند هیر، “ونه بین” و گردنه حیران را صاف تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و وزش باد عنوان کرد.

همتی تصریح کرد: وضعیت جوی سواحل رود ارس در شمال این استان، دریاچه کشت صنعت مغان و دریاچه “گیلارلو” در گرمی نیز کمی تا نیمه ابری با وزش باد ملایم و در بعضی ساعات ابری خواهد بود.

وی بیان داشت: مناطق گردشگری دریاچه نئور در اردبیل، گردنه الماس، “ازناو” خلخال و آبگرم گیوی در جنوب استان هم صاف تا نیمه ابری گاهی با وزش باد و در گردنه الماس طی ساعات عصر با احتمال ترکم ابر و مه پیش بینی شده است.

رئیس تحقیقات و پیش بینی هواشناسی استان آب و هوای مناطق خیاوچائی، قوتور سوئی، شابیل و شیروان دره سی در مشگین شهر و دامنه کوه سبلان و آبگرم قینرجه را صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد ملایم در بعد از ظهر با احتمال رگبار باران اعلام کرد.

خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید