وضعیت آب و فاضلاب روستایی در گرمی نگران‌کننده است

فرماندار گرمی گفت: با وجود منابع آبی فراوان، وضعیت این شهرستان در بحث آب و فاضلاب روستایی جدی و نگران کننده است.

اردبیل نیوز: محمود علایی بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار با سرپرست آبفای روستایی استان اردبیل با بیان اینکه گرمی از لحاظ وجود منابع آب شرب در سطح خوبی قرار دارد، خواستار تسریع در عملیات آبرسانی به بخش موران شد.

وی با انتقاد از غیرفعال بودن مجتمع آبرسانی “برزند” این شهرستان تصریح کرد: برای راه اندازی مجتمع آبرسانی برزند بیش از ۱۳ میلیارد ریال هزینه شده ولی به دلیل برخی مشکلات ناچیز، این طرح که آب ۱۷ روستا را تامین خواهد کرد، هم اکنون غیرفعال می باشد.

فرماندار گرمی عملکرد پیمانکاران در حوزه آب و فاضلاب روستایی را نامناسب دانست و افزود: برخی از پیمانکاران نگهداری مجتمع های آبرسانی شهرستان؛ رضایت عمومی را برآورد نمی کنند و باید در رابطه با نظارت یا خلع ید آن ها اقدام شود.

وی با اشاره به ضرورت برخورداری مرزنشنان موران از آب شرب، خواستار تسریع در عملیات آب رسانی به این بخش محروم شد.

سرپرست اداره کل آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل نیز در این جلسه از کمبود اعتبار برای پیشبرد آبرسانی به روستاهای شهرستان گرمی خبر داد.

فتح الله نوبخت با اشاره به پیشرفت ناچیز مجتمع آبرسانی موران یادآور شد:تلاش می شود این مجتمع آبرسانی را جزو ۹۰۰ مجتمع اولویت دار کشور قرار دهیم و از این طریق اعتباری ویژه برای این طرح به دست بیاوریم.

وی با تشریح اقدامات انجام گرفته در بخش آبرسانی به موران ادامه داد: برای آبرسانی به ۸۰ روستا به مسافت ۲۲۰ کیلومتر، ۱۹ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سرپرست آبفای روستایی استان در رابطه با مشکلات مجتمع آب رسانی برزند نیز تاکید کرد که در صورت تخصیص اعتبار از محل خشکسالی، اقدامات لازم در رابطه با تکمیل و بهره برداری نهایی از این طرح انجام خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید